«Найскладніший етап ремонту позаду»: як відновлюють аварійну ділянку колектора на вулиці Текстильників у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Прокладений новий каналізаційний колектор на вулиці Текстильників у Чернігові. «Новий Чернігів»

У Чернігові на вулиці Текстильників завершили черговий етап ремонту аварійної ділянки каналізаційного колектора, який забезпечує водовідведення для п'яти мікрорайонів міста.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міськради.

Вперше КП "Чернігівводоканал" для прокладання колектора використав метод горизонтально направленого буріння, що дозволило уникнути розриття великих ділянок, мінімізувати ризики та зменшити витрати.

Микита Пономаренко. «Новий Чернігів»"Головним завданням було відновлення колектора. Наразі, за допомогою установки горизонтального направленого буріння, поруч із старою проклали нову трубу довжиною близько 80 метрів, а також змонтували стальний футляр", – розповів заступник головного інженера КП "Чернігівводоканал" Микита Пономаренко.

За його словами, ремонт ускладнювався значною глибиною залягання колектора, високою ймовірністю зсувів ґрунту, а також щільною забудовою та близькістю до залізничних колій. Також метод горизонтального буріння дозволив уникнути пошкодження наявного колектора, який наразі все ще функціонує.

"Ми дуже переживали через можливі ризики під час буріння. Проте всі роботи виконали успішно. Зараз очікуємо перепідключення і запуску нового колектора. Найнебезпечніший та найскладніший етап вже позаду".

Нагадаємо, що раніше міська влада продовжила перекриття руху транспорту на вулиці Текстильників до 28 лютого.

Що відомо про аварію на колекторі

4 жовтня з 15:00 водоканал повідомив, що обмежить водопостачання у багатоповерхівках через аварію на каналізаційному колекторі діаметром 700 мм у мікрорайоні Шерстянка. Це стосується мікрорайонів ЗАЗ, Масани, Стара, Нова Подусівка та Шерстянка.

Жителів зазначених районів водоканал просить скоротити споживання води з 4 по 7 жовтня 2024 року.

Пізніше того ж дня, на засіданні міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій у Чернігові оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня через руйнацію каналізаційного колектору.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що цей колектор протяжністю 7,7 кілометра. Його збудували в 1970-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації.

"У 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора — серйозна загроза для екології та функціонування міста. Розв'язання проблеми — повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією. З 2019 року ми неодноразово писали листи до різних міністерств щодо виділення коштів. Зараз цей проєкт подали на фінансування партнерів із Франції, в рамках ратифікованого договору про співпрацю між нашими державами. Сподіваємось на позитивне рішення", — сказав Ломако.

5 жовтня начальник служби водопровідних мереж "Чернігівводоканалу" Ігор Грищенко повідомив, що аварія на каналізаційному колекторі пов'язана з незаконно збудованою пилорамою над колектором.

"Там охоронна зона понад п'ять метрів. Там не мало бути ніяких приміщень, ніякого навантаження на той колектор. Тобто, будь-який в'їзд машини був спрямований на понаднормове навантаження на колектор. Де машини заходили постійно, там воно й обвалилося".

За словами Грищенка, ще до повномасштабної війни власника пилорами попереджали, щоб він ліквідував свою забудову. Це він проігнорував.

Пізніше у мікрорайонах, де не було води у багатоповерхівках, відновили водопостачання, завдяки накриттю зруйнованої ділянки колектора.

Підвищувальні насосні станції водопроводу, які перебувають на балансі КП "Чернігівводоканал" запустили 6 жовтня о 07:30, а ті, що перебувають на балансі "ТКЕ" (Шерстянка) "ОТКЕ" (район Масани, Подусівка), ОСББ (вулиця Любецька, 106, проспект Миру, 277) запустять після 08:00 того ж дня.

8 жовтня на загальноміській нараді директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко повідомив, що заміна зруйнованої ділянки колектора у 150 метрів в мікрорайоні Шерстянка може коштувати 10-15 мільйонів гривень.

Вартість ремонту всього колектора, за словами Малявка, понад 800 мільйонів гривень.

Читати ще

Читати ще

Перекриття руху на вулиці Текстильників у Чернігові через руйнацію на колекторі продовжили до кінця зими

Новости Украины