Найвисокогірніше житло та найбільша група дітей з інвалідністю на Говерлі: які рекорди з Буковини внесли до Нацреєстру

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Страви та напої з гарбуза. Чернівецька ОВА

Наймолодша українка, яка знає англійську на рівні С-1 Academic

У 2024 році переселенка Ольга Товстуха стала наймолодшою українкою, яка підтвердила володіння англійською мовою на рівні С-1 Academic. На момент встановлення рекорду дівчині було 14 років та 10 місяців. До 2022 року дівчина проживала у Сумах, після повномасштабного вторгнення почала навчатися у чернівецькому ліцеї.

У Національному реєстрі України вказали, що такого рівня знання англійської мови зазвичай здобувають абітурієнти та студенти вищих навчальних закладів у разі успішного складання іспиту.

З кульшовими суглобами став світовим рекордсменом з пауерліфтингу

У 2024 році оголосили національний рекорд майстра спорту України міжнародного класу Ярослава Чали, який із двома штучними кульшовими суглобами став світовим рекордсменом з пауерліфтингу. Вага, яку підняв спортсмен – 205 кілограмів станової тяги і 160 кілограмів ваги, з якою він присідав.

Рекорд внесли до категорії “Наука і технології”. За словами керівниці Національного реєстру рекордів, цю категорію вважають найбільш престижною.

Найстарші жінки-близнючки

У 2021 році чернівчанки Віра Хвіюзова та Надія Берегеч потрапили до Нацреєстру рекордів, як найстарші близнючки країни. На момент встановлення рекорду їм було 87 років та 9 місяців. Жінки родом із Донецька.

Діти з інвалідністю на Говерлі

У 2021 році зафіксували національний рекорд "Найбільша група людей з інвалідністю, яка підкорила Говерлу". На найвищу точку України піднялася 41 дитина з інвалідністю. Серед них була чернівчанка Інна Іщенко зі своїм сином Олександром, дитиною з аутизмом.

Суспільне Чернівці розповідало історію Інни Іщенко:

Наймасовіший флешмоб і виконання "Червоної рути"

У 2021 році у Чернівцях на Центральній площі встановили національний рекорд — наймасовіший творчий флешмоб на честь 30-річчя Незалежності України. Творчі колективи, вокальні хори, дитячі гуртки та чернівчани разом виконали пісню Володимира Івасюк "Червона рута". Загалом до флешмобу долучилося 1049 людей. Експертна рада не виявила аналогічних рекордів в Україні.

Найбільша кількість людей у гуцульських кептарях на одній локації

У 2019 році у Вижниці, коли відбувався XXVI Міжнародний гуцульський фестиваль, встановили рекорд України з найбільшої кількості кептарів на одній локації. Для цього потрібно було зібрати щонайменше 100 людей у кептарях. Тоді вдалося долучити 184 людини.

У Вижниці встановили рекорд — забрали на одній локації найбільшу кількість людей у кептарях. Чернівецька ОВА

У Чернівцях планують встановити рекорд про найдовше покриття бруківкою

На початку травня цього року у Чернівцях планують встановити рекорд "Найдовше дорожнє покриття бруківкою". За словами викладача та ініціатора заявки Вардана Вардеваняна, ще минулоріч почали займатися цим питанням – тоді й подали заявку до Нацреєстру рекордів. Зі студентами рахували кількість вуличок з таким покриттям, робили фотографії різних типів бруківки, брали інтерв'ю у містян про їхнє ставлення.

"Ми обговорювали на кафедрі маркетингу ЧНУ, що бруківка – це бренд Чернівців. Не у кожному місті бруківка гармонійно поєднується з архітектурою. Головна артерія міста – це вулиця Головна і прилеглі до неї вулички. Оскільки ремонтують дороги і замінюють бруківку на сучасне покриття , то ми можемо втратити можливість стати містом із найбільшою протяжністю доріг з бруківкою. Тому я й подав цю заявку, аби зафіксувати", – каже Вардан Вардеванян.

Як встановлюють унікальність рекорду

За словами керівниці Національного реєстру рекордів Лани Вєтрової, щоби встановити рекорд, заявка має пройти чотири етапи.

Спочатку мають провести експертну оцінку – дослідити історію номінації. Відтак долучають додаткові матеріали – експерти звертаються до заявників за доказовою базою. Після цього справу передають у відділ експертизи – там мають підтвердити, що такого рекорду ніколи не фіксували і це справді унікально. Тоді експертна рада вирішує, схвалювати чи відхиляти заявку. За умови відхилення заявникам пояснюють, чому так відбувається.

Більше про подання заявки інформують на сайті Нацреєстру рекордів.

Читати ще

Читати ще

«Працюємо з тілом, щоб стимулювати мозок»: історія чернівчанки, яка допомагає дітям з аутизмом

Читати ще

70 років живе без електрики. Історія жінки з високогірного села Чернівецької області

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины