За інформацією: Суспільне Чернівці.
Військовий Руслан на псевдо Пєча, який реабілітується у Чернівцях. Фото з його архіву
Руслан декілька місяців проходить реабілітацію після протезування. Каже, щоб швидше відновитися побратими порекомендували йому відвідувати заняття з карате.
"З протезом можу повернутися до повноцінного життя, яке мав до поранення. Каратисти залучають ветеранів до тренування, й це дуже витягує хлопців з депресії. Також запобігає появі шкідливих звичок. Хлопці перемикаються на спорт", – каже Руслан.
Військовий з протезом Руслан на псевдо Пєча під час тренування карате. Суспільне Чернівці
Ветеран з Чернівців на псевдо Дейл 13 років професійно займався карате. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він долучився до 107-ї бригади тероборони. За період служби отримав декілька поранень, але останнє було найскладнішим – його отримав на Лиманському напрямку, коли протитанкова міна влучила в його автомобіль.
"Осколкове поранення. Пройшло майже два роки й реабілітація проходить успішно. Коли ти у спорті, то це легше. Тягнешся до здорових хлопців й хочеш працювати як вони. Важко трохи було на початку, бо у нозі було дев'ять переломів. Але намагаюся бити удари, як замолоду", – каже ветеран.
Ветеран з Чернівців на псевдо Дейл. Фото з його архіву
Ветеран з Чернівців на псевдо Дейл під час тренування карате. Суспільне Чернівці
Заняття з карате проводять двічі на тиждень під керівництвом тренерів. За словами президента обласної федерації карате Олександра Пікуліна, бійці, які регулярно відвідують тренування, швидше реабілітуються. Крім того, це допомагає чоловікам соціалізуватися.
"Після демобілізації фізична активність дуже важлива для ветеранів, бо хлопці не в найкращій фізичній формі. Результат є, й навіть хлопці з протезами тренуються", – розповів начальник управління з питань ветеранської політики ОВА Валерій Вівчарюк.
Також безплатно займатися карате можуть діти військових і ветеранів.
Читати ще
Читати ще
“Не можу повноцінно робити навіть базові вправи”: як військовий на Буковині після ампутації повертається до спорту
Читати ще
«Мене змотивували діти»: історія каратиста з Буковини, який після фронту повернувся до тренерства
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]