Вадим Івченко
КИЇВ. 15 липня. УНН. Ініційована владою деофшоризація експорту на Одещині збільшить надходження до бюджету за умови належного виконання умов меморандуму експортерами. Таку думку у коментарі УНН висловив член аграрного комітету ВР, народний депутат Вадим Івченко.
Цитата
“Цей меморандум — гарна ініціатива. Якщо великі компанії-трейдери, які підписали документ, будуть дотримуватися його умов — це однозначно вплине на формування дохідної частини нашого бюджету. Це означає, що потрібна воля експортера — не купувати зерно без документів, не підробляти складські документи і не займатися схемами по ПДВ. Якщо така воля експортера буде — однозначно буде детінізація, і будуть надходження до бюджету.
Відтак, меморандум буде дієвим за умови належного дотримання прописаних правил учасниками ринку”, — наголосив Івченко.
Крім того, така ініціатива може вивести зерновий бізнес із “сірої” зони у “білу”, продовжив нардеп.
“Нам однозначно потрібна детінізація експорту зернових. Оскільки це недоотримання податків в бюджет країни. Існують певні схеми, закладені формою 2 (Ф2), завдячуючи якій, фермери мають змогу не сплачувати ПДВ, в той же час, купуючи таке зерно, трейдери відшкодовують з нього податки. Тобто, подвійний удар по бюджету. Існує ще низка схем, якими експортери, працюючи в тіні, відшкодовують собі ПДВ”, — додав він.
Контекст
Очільник Одеської ОВА Олег Кіпер анонсував жорсткий режим детінізації експорту на Одещині.
Для цього він запропонував бізнесу підписати відкритий меморандум, який визначає зміцнення співпраці в аграрному, транспортному та продовольчому секторах, стратегічне партнерство для вирішення питань продовольчої безпеки. Один із важливих пунктів меморандуму — забезпечення прозорості ланцюгів постачання від виробника до споживача, зокрема підтвердження походження та якості української агропродукції, яка постачається на світові ринки.
Підписанти меморандуму матимуть можливість звертатися до держави в особі Одеської ОВА за підтримкою, зокрема у розбудові нової експортної інфраструктури, рівних умов для ведення бізнесу та за консультацією спільних дій.
До меморандуму вже приєдналися СП “Нібулон” та ТОВ “Дельта Вільмар Україна”. Ознайомитися з меморандумом можна на сайті Одеської ОВА за посиланням.