За інформацією: Суспільне Вінниця.
Механічну руку виготовили на Вінницькому казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві, методом 3D друку. Фото: Суспільне
Механічну руку виготовили на Вінницькому казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві методом 3D друку. Про це Суспільному розповів ортопед-травматолог Володимир Скопоущенко.
Фото: Суспільне Вінниця
"Коли людина має апробацію руки або ноги, наприклад, збирається йти десь в магазин – він протез одягає. Там процес одягання нескладний як для верхньої кінцівки, так і для нижньої. Це займає для нижньої кінцівки хвилину", – каже Володимир Скопоущенко.
Цей протез вінничани виготовили разом із канадцями у рамках благодійного проєкту Victoria Hand Project. Професор Нік Дечев каже: таку технологію презентували у дев'яти країнах світу, зокрема й в Україні.
"Спеціалісти відмінні. Дуже швидко вчаться, але їм потрібне нове обладнання, принтери, сучасні комп’ютери. Багато ампутацій в Україні, тому що війна. І наш проєкт для українських людей", – розповідає Нік Дечев.
Роман Костюк на заводі працює протягом п'яти років. Каже, аби зібрати надруковані деталі в єдине ціле, витрачає до двох годин. До цього, розповідає, виготовляв косметичні та тягові протези.
Фото: Суспільне Вінниця
На створення протезу за канадськими технологіями йде декілька годин, каже ортопед-травматолог Володимир Скопоущенко.
Фото: Суспільне Вінниця
Заступниця директора вінницького протезного заводу Марина Вишневська каже: перші чотири протези, виготовлені за канадською технологією, для пацієнтів будуть безкоштовні. Далі ціну узгоджуватимуть.