Навіщо РФ брязкає розпіареною ракетою «Сармат»: пояснення експертів

Кремль стурбований тим, що ядерні погрози більше не працюють.

Навіщо РФ брязкає розпіареною ракетою “Сармат” / колаж УНІАН, скріншот з відео

Сьогодні директор космічного агентства «Роскосмос» Юрій Борисов оголосив, що Росія поставила на «бойове чергування» міжконтинентальну ракету «Сармат». Але в її боєздатності є приводи сумніватися. 

Військовий аналітик Павло Лузін в коментарі The New York Times зазначив, що «готовність до використання» цієї зброї цілком може існувати тільки «на папері». Він нагадав про обмежену кількість випробувань «Сармата» і припустив, що оголошення має на меті передусім залякування західних партнерів України.

«Кремль стурбований тим, що ядерні погрози більше не працюють, і намагається відродити страх перед російською ядерною зброєю в США та Європі», – каже Лузін.

Відео дняЧитайте також:

Росія заявила, що поставила «Сармат» на бойове чергування

Росіянин запустив надувну ракету «на Вашингтон» (відео)

Аналогічну думки висловив старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Томас Карако.

«Тут щось про брязкання зброєю. Ми вже давно бачили таке. Росія рекапіталізувала свій ядерний арсенал протягом п’яти-десяти років. Зараз ми бачимо результати цих інвестицій», – каже він.

Американський чиновник на умовах анонімності розповів журналістам, що це розгортання не підвищило побоювань США щодо ядерної ескалації та сприймається як позерство. 

Сармат — що це за зброя

Стратегічний ракетний комплекс шахтного базування з важкою багатоступінчастою рідинною міжконтинентальною балістичною ракетою «Сармат» активно використовується Кремлем для залякування Заходу. Цій ракетній системі в РФ присвячують пісні. Нею пропагандисти закликають бити по «ворогам Росії». Погрожує нею і особисто російський диктатор Володимир Путін. Торік він заявляв, що «Сармат» продемонструє всім, що потрібно «двічі подумати», перш ніж погрожувати його країні.

За повідомленнями російської сторони, цей комплекс, відомий під позначенням НАТО SS-18 «Сатана», може нести 10 і більше ядерних боєголовок незалежного націлювання з радіусом дії до 18 000 кілометрів. 

Експери наголошували, що цей комплекс не створює серйозної небезпеки, а його широко висвітлювані російськими пропагандистами та владою випробовування були невдалими і поклаканими передусім відвернути увагу світу від невдач РФ на фронті.

Джерело

Новости Украины