За інформацією: Суспільне Чернівці.
Кішка Нюша, яка живе у будинку Лілії. Суспільне Чернівці
Лілія розмістила котів у чотирьох різних секціях — відповідно до віку, характеру та стану здоровʼя. Також у її будинку є дві аптечки, де жінка зберігає препарати, якими лікує котів.
Частина кішок зараз на карантині. Повернути їх до інших можна тільки після всіх обстежень та вакцинації. Одну з таких кішок знайшли на дереві — господарі її викинули. Зазвичай коти, які потрапляють до Лілії, не соціалізовані та налякані.
На початку повномасштабного вторгнення до Лілії привезли одразу 12 котів, всі вони були дикими, худими, з перебитими хвостами, мали непривабливий вигляд та були наляканими. Тоді їх господар вирішив виїхати з країни, а тварин викинув на вулицю. З 12 кішок, які потрапили до Лілії, у неї залишилось чотири — інші потрапили у свої сімʼї.
Якщо родина, яка взяла до себе кота, хоче від нього відмовитись, то Лілія може забрати тварину назад та просить господарів не викидати їх.
Онкологія у Шипшини
Одну з кішок-старожилів, які живуть у Лілії, постійно хочуть забрати. Втім жінка не дозволяє цього робити. Найстаріша кішка у притулку — Шипшина, якій орієнтовно 12 років.
Ми лише вчимось муркати. Це так смішно, коли вона пробує видавати звуки і не розуміє звідки вони беруться.
Кішка Шипшина. Суспільне Чернівці
Попередні господарі били Шипшину, тому вона боїться замахів. До будинку Лілії кішка потрапила з вулиці. Зараз ця кішка онкохвора.
Коли волонтерка почала лікування Шипшини, то вирішила обстежити і себе. Так жінка дізналась, що також має онкологію.
Життя продовжується. Є лікування, операція, хіміотерапія, опромінення. Якщо з кицькою впорались, то, може, і зі мною щось зроблять.
Раніше Шипшину прооперували, а опісля виявили метастази у печінці. Лілія продовжуватиме боротись за її життя.
Як коти потрапляють до Лілії
Безпритульних тварин до Лілії приносять волонтери або інші люди. Відтак кішкам проводять обстеження у ветеринарів, вакцинацію та, за потреби, лікування.
Іноді коти заходять поїсти і залишаються. Їм тут непогано. У мене іноді складається враження, що у мене на порозі пише: "Котячий пологовий". Іноді приходять вагітні і "приймай мене".
Одна з кішок Лілії. Суспільне Чернівці
Лілія віддає улюбленців не всім охочим. Перше знайомство з потенційними господарям відбувається телефоном. Жінка запитує, чи мали вони раніше котів, чи знають, як поводитись. Якщо люди відповідають, що мали раніше котів, то Лілія запитує, що з ними сталось.
Улюблена тема — "вкрали". Або коли кажуть, що помер через вік у три роки. Такі люди відсіюються на моменті дзвінка.
Потім Лілія дивиться, як кіт реагує на людину, яка хоче прийняти його в родину.
Коли Лілія виїжджає за кордон на лікування, то за котами доглядають помічниці Яна і Карина.
"Кототерапія"
Карина Бужак приїжджає до будинку Лілії через день. Тут помічниці прибирають, дають котам їсти та пити. Кішкам, яких лікують, дають пігулки та роблять уколи.
Помічниці Яна та Карина. Суспільне Чернівці
"Я це називаю своєрідною "кототерапією". У мене вдома є коти, але вони "з характером". А я люблю, що прийшли, сіли на коліна. Мої цього не роблять, а тут обирай, кого хочеш", — каже Карина.
Увечері, коли Лілія сідає відпочивати, біля неї утворюється натовп з котів. Кожен з них займає чергу, щоб почухатись. Буває, що один кіт штовхає іншого, аби потрапити на коліна жінки поза чергою.
Читати ще
Читати ще
«За сезон випустила 40 пташок, ще пів сотні живуть зі мною». Як буковинка Вікторія Гусарова реабілітує диких птахів
Читати ще
«Всі види вимирають»: як біолог з Чернівців рятує кажанів
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]