НБУ про перспективу переходу з гривні на євро: Ми не готові і не будемо готові ще довго


НБУ про перспективу переходу з гривні на євро: Ми не готові і не будемо готові ще довго

Фото: depositphotos.com

Заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук припускає, що Україна після вступу до Євросоюзу збереже власну національну валюту. Про це він сказав в інтерв’ю Економічній правді, відповідаючи на питання щодо перспективи переходу з гривні на євро у межах євроінтеграції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Думаю, ми до цього ще не готові і не будемо готові ще досить тривалий час», – сказав Ніколайчук.

Він пояснив, що навіть розвинуті країни Південної Європи, такі як Греція та Португалія, зіштовхнулися з багатьма проблемами у монетарній сфері після переходу на євро.

«Якщо їх порівнювати з країнами, які залишили власні валюти, зокрема з Чехією та Польщею, то вибір буде явно на користь останніх», – сказав він. У країн, які не перейшли на євро, є зобов’язання колись це зробити, але поки що вони не роблять якихось конкретних кроків у цьому напрямку.

«Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це швидше благо, ніж недолік. Хоча пан Бендукідзе після революції 2014 року дотримувався думки, що Україні свою монетарну політику краще передати на аутсорсинг, зафіксувати обмінний курс, а в ідеалі взагалі перейти на євро. Але з того часу в нас відбувся значний прогрес в інституційній спроможності центрального банку», – сказав Ніколайчук.

Він вважає, що Україні не варто поспішати в напрямку відмови від власної валюти та автономної монетарної політики.

  • З 1 січня 2023 року кількість країн Євросоюзу, які використовують євро замість національних валют, збільшилась до 20 – до єврозони приєдналася Хорватія.
  • Болгарія збирається приєднатися до єврозони у 2024 році, Румунія – у 2029 році.
  • У Польщі переважна більшість громадян не хочуть, щоб їхня країна переходила на євро.

Джерело

Новости Украины