НБУ вводить режим керованої гнучкості курсу, але не відправляє гривню «у вільне плавання»

НБУ вводить режим керованої гнучкості курсу, але не відправляє гривню "у вільне плавання"

Фото: facebook.com/pyshny

Національний банк України з вівторка, 3 жовтня, запроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу. Про це повідомила прес-служба регулятора.

— Гнучкість курсу, що керується, відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку і залишатися ключовим гравцем на ньому, — повідомляє регулятор.

НБУ компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Таким чином, курс зможе змінюватися в обидві сторони: зростати і знижуватися. Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

При цьому голова НБУ Андрій Пишний під час прес-брифінгу пояснив, що Національний банк не відпустив курсу гривні «у вільне плавання» і для населення нічого не зміниться.

— НБУ не відпустив курс… Ми поки що цей варіант навіть не розглядали з розгляду на структурний дефіцит валюти на ринку та наявний обсяг резервів у НБУ», — сказав голова НБУ… Ні — правила встановлення курсу в сегментах ринку, де купує та продає валюту Вже майже півтора року курс на готівковому ринку та карткові курси банків не фіксовані, за цей час вони як росли, так і знижувалися, загалом з початку року гривня на готівковому ринку зміцнилася на 7%.

За його словами, НБУ буде присутня на ринку потужно і продовжить контролювати курс. Перехід до гнучкості курсу є одним із кроків реалізації Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшого гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Джерело

Новости Украины