Не віддає ключі та подав до суду: священник УПЦ (МП) не хоче передавати ПЦУ Свято-Вознесенський храм у Корюківці

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Не віддають ключі від храму і подали до суду. Торік у серпні релігійна громада Корюківки на зборах проголосувала за перехід Свято-Вознесенського храму до Православної церкви України. З цим і тоді, і зараз незгодні парафіяни УПЦ. Кажуть, що голосування нелегітимне і поступатися храмом вони не збираються. Нині в суді оскаржують рішення державного реєстратора, яка зареєструвала конфесійний перехід. А парафіяни Православної церкви України вважають, що робота релігійних організацій, які так чи інакше пов’язані з Росією, – це загроза національній безпеці.

Згідно з релігієзнавчою експертизою, ця церква (УПЦ) має зв'язок з Російською православною церквою.

Парафіяни УПЦ у Свято-Вознесенському храмі в Корюківці зупиняють службу, коли бачать камеру. Забороняють тут знімати, просять покинути приміщення і приїхати після Великодня.

Парафіяни зі священником УПЦ у Свято-Вознесенському храмі в Корюківці. ФОТО: Суспільне Чернігів

За десять хвилин отець Олександр вирішує таки дати коментар.

"Ми вас шануємо, поважаємо, дивимося ваші інтерв’ю і все, але про це треба заздалегідь домовлятися. Парафіяни не хотіли, щоб їх знімали, тому що богослужіння йде. Тому вже давайте зв’яжемося після Паски, тоді ми вже вам розгорнуте інтерв’ю дамо, і люди зберуться, тому що ви прийшли миттєво, раптово, тут нас буквально три-чотири людини, отака ситуація".

Отець Олександр. ФОТО: Суспільне Чернігів

Торік, 28 серпня, релігійна громада міста на зборах проголосувала за зміну конфесійного підпорядкування храму та перехід до Православної церкви України. Настоятель храму отець Олександр разом з іншою частиною вірян виступили проти переходу й участі в голосуванні не брали.

Тоді рішення про перехід до Православної церкви України ухвалили майже одноголосно. Його легітимність УПЦ не визнає і подала до суду.

"Збори неправильно відбулися, тому що на паперах то написали, що були збори релігійної громади, а по факту, релігійна громада, яка в храмі, вона залишилася тут, у храмі. Тому ми зараз відстоюємо свою позицію", — говорить отець Олександр.

Релігієзнавець Петро Кралюк цю ситуацію прокоментував так.

"Немає фіксованого членства у православних громадах, на відміну, наприклад, від протестантських громад. Тому заявляти, що, мовляв, хтось із його людей не голосував, то це не має значення. Є віряни, є жителі міста, які так чи інакше ходять у той храм, так що тут у них аргументів фактично немає. Це їхня метода, що вони, звичайно, будуть позиватися, казати, що це незаконно, що, мовляв, от бачите, хтось там не голосував. Але, принаймні, більшість проголосувала, юридично це оформлено, так що хай вибачають".

Релігієзнавець Петро Кралюк. ФОТО: Wikipedia.org

Ключі від храму отець Олександр не віддає, тому парафіяни Православної церкви України не можуть ходити туди на богослужіння.

"Ця церква повинна бути нашою, тобто українською, тобто Київського патріархату, не Московського", — каже парафіянка ПЦУ Олена Потапенко.

Парафіянка ПЦУ Олена Потапенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На зборах релігійної громади в серпні була і жителька Корюківки Юлія Стасюк. Вона каже, що отця Олександра неодноразово запрошували перейти до ПЦУ.

"Казала мені одна парафіянка, яка до нього ходить, що він у Московському патріархаті висот дуже великих досяг. А тут йому треба все з нуля починати".

Жителька Корюківки Юлія Стасюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також, говорить жінка, при храмі священник має свій бізнес.

"Він на похорони оформлює все. У нього і вінки, і труни, і поминальне, і все-все-все. Він втрачає величезний бізнес. Його не так оті парафіяни, які ходять до нього, тримають, як оцей бізнес".

Отець Олександр сказав, що відповідатиме на всі питання після Великодня.

"Питання релігії – це не тільки питання віросповідання, а й питання національної безпеки. Мені, звичайно, дуже прикро, що багато людей, на жаль, сприймають ці маніпуляції представників УПЦ МП", — говорить парафіянка ПЦУ Віра Якушина.

Парафіянка ПЦУ Віра Якушина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Отець Володимир, який є новим настоятелем Свято-Вознесенського храму (ПЦУ) в Корюківці, говорить: збори релігійної громади у серпні були правочинними. Православна церква України має повне право проводити там богослужіння.

"Але для того, щоб не провокувати конфлікт, поки що ми цього не здійснили. Поки що ми ведемо діалог, але, на жаль, діалог у нас не дуже складається".

Отець Володимир. ФОТО: Суспільне Чернігів

Через те, що отець Олександр не віддає йому ключі від церкви, священник звернувся до правоохоронних органів.

"На мою думку, отець Олександр зараз збурює релігійне протистояння. З його боку це є дуже негарно, тому що Корюківський район і саме місто Корюківка не так далеко від кордонів, зараз іде війна і зараз ідуть великі свята. А цим самим він перешкоджає парафіянам ПЦУ здійснювати свої релігійні потреби, виконувати найголовніше — молитву. Будемо очікувати, що державні органи правозахисні допоможуть нам, і ми скористаємося своїм законним правом користуватися своїм церковним майном".

Поступатися храмом парафіяни УПЦ не збираються.

"Всі ми були союзні, а потім відділилися, так само і наша церква, всі ми були православні під Московським патріархатом. Вибачте, але ми вірили, віримо і будемо вірити й берегти, і будемо захищати свою віру", — каже парафіянка УПЦ.

Парафіянка УПЦ. ФОТО: Суспільне Чернігів

Державна реєстраторка релігійних громад області Олена Москалюк сказала Суспільному, що пакет документів, який надала громада ПЦУ, оформлений згідно з вимогами законодавства, зауважень вона не мала. 24 квітня Чернігівський окружний адміністративний суд має розглянути позов отця Олександра щодо законності реєстрації переходу громади до ПЦУ.

Новости Украины