На Черкащині за перші три місяці 2024 року патрульні оформили пів тисячі штрафів за порушення правил зупинки та стоянки.
Припарковані автомобілі в центрі Черкас. Суспільне Черкаси
Зменшити цю кількість можна, якби була достатня наявність паркувальних місць, розповів Суспільному речник патрульної поліції в Черкаській області Олексій Драгун.
Черкасець Андрій Перепелиця має 40 років водійського стажу. Розповів, що пересуватися містом через велику кількість автівок стає все важче. Також бракує місць для паркування:
«Паркуються на газонах та тротуарах. Або за два метри від пішохідного переходу теж зупиняються, бо місце».
Переселенець пан Олександр півтора року живе в Черкасах. Помітив, що водії вимушені лишати свої автівки вздовж вулиць.
«Якщо немає куди поставити автівку, то люди паркуються близько до пішохідних переходів. Я на це ніяк не реагую, бо сам вимушений так робити», — розповів.
Проте пан Олександр зазначив, що якби було вдосталь місць для паркування, він, як водій, не порушував правила:
«Якщо оштрафувати, то тут держава перша, а як організувати місця для паркування — тут грошей немає».
Найбільше порушників правил паркування, за словами речника патрульної поліції в області Олексія Драгуна, на центральних вулицях міста:
«З основних вулиць — це бульвар Шевченка, вулиці Смілянська та, певною мірою, Благовісна — в районі центрального ринку, а також Надпільна».
Патрульні виявили водійку, яка порушила правила паркування. Суспільне Черкаси
Зі слів речника, за порушення правил зупинки та стоянки, передбачений штраф: від 340 до 1700 гривень. У 2023 році в області патрульні оформили чотири з половиною тисячі штрафів за порушення правил зупинки та стоянки. За перші три місяці 2024 року оформили півтисячі штрафів. Про порушення патрульні дізнаються різними способами.
«Це може бути як звернення громадян на лінію «102», так і в телеграм групу «Безпечна Черкащина», де фіксують правопорушення, а потім передають його під час виклику. Може бути так, що екіпаж побачив правопорушення та почав виконувати свою роботу: притягувати до відповідальності або проводити роз’яснювальну роботу», — розповів Олексій Драгун.
Для населення Черкас необхідно 50 тисяч паркувальних місць, зазначив заступник начальника міського управління інспектування Євгеній Моргонюк:
«Це стосується найперше центральних частин міста: Центральний ринок, а також місця, де розташовані заклади охорони здоров’я, дитячі заклади».
Нині кількість паркомісць у місті невідома. У відповідь інформаційний запит Суспільного, директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Сергій Отрешко зазначив, що кількість стоянок не обліковують. У коментарі посадовець додав, що на створення додаткових паркувальних місць поки що немає грошей:
«У першу чергу, питання в коштах. Я, як директор департаменту, вважаю, що це на часі завжди, як і будь-які інші дії, які пов’язані з дорожньо-транспортною інфраструктурою, Адже це для наведення порядку та покращення ситуації в місті. Але на часі чи ні — це вже рішення ради. Вона повинна визначатися, наскільки нині доцільно акцентувати саме на цьому увагу. І виділяти саме сюди гроші, а не на якісь більш нагальні речі», — зазначив посадовець.