Не вистачає зерносховищ: на Черкащині зібрали понад мільйон тонн урожаю

Суспільне Черкаси

На Черкащині зібрали мільйон двісті тисяч тонн зернових та зернобобових культур. Це третина від запланованого загального збору. Через відсутність вивозу та низьку ціну на збіжжя його зберігатимуть у зерносховищах, а їх нині не вистачає.

Про це Суспільному розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Озимий ячмінь уже в коморах. Наразі йде до завершення збір озимої пшениці — її обмолотили 80 відсотків.

Суспільне Черкаси

На демонстративному науково-дослідному полігоні, де випробовують різні системи засобів захисту, наділи в один-два гектари засіяні різними сортами зерна, розповів керівник сільськогосподарського товариства Петро Євич. Ділянка озимої пшениці в один гектар залишилась необмолоченою.

На цей полігон приїздять представники фермерських господарств та холдингів для вибору засобів захисту, розповів менеджер товариства Володимир Галасун. Геополітична ситуація диктує господарникам свої умови роботи:

"Люди сіяли одні культури, а тепер переходять на інші, бо основна проблема нині в тому, що немає вивозу зерна і всі стараються сіяти вигідніші культури. Але ж не варто забувати про безпеку країни: треба сіяти і ту ж пшеницю, і ячмінь, і кукурудзу, бо від сівозміни нам відійти не можна. У такому випадку автоматично падає урожайність

Суспільне Черкаси

Критий тік товариства розрахований на зберігання двох тисяч тонн збіжжя, додав завідувач насіннєвого складу Олександр Феодосій.

"У ньому не бажано зберігати зерно, бо взимку снігом може замітати. А до зими можна, це наш тимчасовий склад", — розповів він.

Через відсутність вивозу та низьку ціну на збіжжя його зберігатимуть у зерносховищах, а їх нині не вистачає, відповів керівник товариства Петро Євич:

"Будемо зберігати поки не продамо. А якщо не продамо, його треба зберігати, а робити це треба професійно, бо допускати завівання дуже ризиковано — завіває і сніг, і дощі. Це практично в кожному господарстві є такі проблеми".

Суспільне Черкаси

Вирішити це питання можливо завдяки програмам агропідтримки, пояснив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець:

"Нині, коли сільгоспвиробник орієнтується на ту ціну, яка є, то він, мабуть, таки приймає рішення певний час зберігати зерно, якщо в нього є така можливість, і не продавати. Це його право вибору. Він може отримати за програмами агропідтримки рукава для зберігання зерна".

Суспільне Черкаси

А поки зібране зерно лежить на току, фермери розпочали сіяти ріпак.

"Для того, щоб знати, чи якісно сівалка сіє, контролювати і шукати насіння у рядках, де проїхав сошник, використовують лопатку. Насіння ріпаку дуже дрібне і його нелегко знайти", — пояснив агроном Сергій Гриневич.

Суспільне Черкаси

Нині погода сприяє посівній, додав він. Відтак на врожай розраховують не менший, аніж у 2022 році:

"Зараз видно мокрий ґрунт, насінина лягає в мокрий ґрунт і будуть хороші сходи".

Джерело

Новости Украины