Не впустили до міськради й доставили до Чернівецького ТЦК: що відомо про конфлікт з волонтером Дорошем

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Володимир Дорош показує військовий квиток. Скріншот прямої трансляції

Поліцейські доставили керівника благодійного фонду "Волонтерський штаб захисту України" Володимира Дороша з приміщення Чернівецької міської ради до міського ТЦК. Дорош прийшов до міськради, щоб виступити на сесії про збереження приміщення для роботи фонду. На вході у міськраді правоохоронці перевірили у Дороша військово-облікові документи. Він показав військовий квиток радянського зразка і сказав, що знятий з обліку. Поліцейські повідомили, що змушені доставити його до ТЦК для уточнення військово-облікових даних.

Про це стало відомо з трансляції на сторінці Володимира Дороша у Facebook.

Дорош йшов до міськради з ще приблизно 10 людьми. Після того, як поліцейські вивели Володимира Дороша з входу в коридор міської ради, він зник із поля зору. Присутні кричали: "Ганьба". Згодом, коли на засідання почали прибувати депутати, людей, які прийшли разом із Дорошем, пустили до сесійної зали.

На початку сесії депутатка від фракції "Народний контроль" Яна Брус заявила з трибуни, що на вході до мерії прибули приблизно 20 поліцейських, які, за її словами, чекали саме на Дороша. Вона також повідомила, що наразі невідомо, де він перебуває на той момент, — у ТЦК його немає.

Міський голова Роман Клічук відповів, що не знає деталей ситуації та не може коментувати дії поліції. Станом на 15:20 сесія не продовжується — триває перерва.

Згідно із законом про мобілізацію, термін оновлення військово-облікових даних завершився 16 липня 2024 року. Це можна було зробити через додаток "Резерв +", в ТЦК та СП або у ЦНАПі. Деякі інші військовозобов'язані мали пройти медичну комісію до 5 лютого.

Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби обласного ТЦК та СП, аби дізнатись, чи перебував Дорош у розшуку та де він наразі перебуває.

Доповнено о 15:57. У коментарі Суспільному речниця нацполіції області Кароліна Маришева сказала, що під час перевірки документів Дороша, з’ясувалося, що за раніше поданим зверненням ТЦК він перебуває у розшуку. Зокрема, за вчинення адміністративного правопорушення за статтями "Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку" та "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

"Буковинцю запропоновано добровільно пройти до ТЦК та СП щодо уточнення даних. Однак чоловік відмовився, тоді до нього було застосовано, передбачене законодавством у таких випадках, адміністративне затримання (ст. 262 КУпАП) та доставлено до найближчого територіального центру комплектування", — сказала Маришева.

Що відомо про Дороша та проблеми з приміщенням

2 квітня Володимир Дорош зареєстрував петицію на сайті міськради з вимогою надати можливість "Волонтерському штабу захисту України" продовжити роботу в приміщенні на вулиці Степана Бандери, 11 у Чернівцях.

У той же день на петицію відреагував заступник міського голови Євгеній Маховіков. На своїй сторінці у Facebook він написав, що міська рада ніколи не укладала договір з волонтерською організацією щодо цього приміщення.

"З 2002 року дане приміщення здавалося в оренду Чернівецькій обласній організації "Народно-демократична партія", керівником якої є автор петиції — Володимир Дорош. У вересні 2021 року суд розірвав договір оренди та видав наказ про звільнення приміщення і погашення боргів", — зазначив посадовець.

За його словами, нині немає чинного договору оренди, тому приміщення вважається вільним. На останньому засіданні виконкому ухвалили меморандум про створення в цій будівлі рекрутингового центру для двох підрозділів ЗСУ.

За даними YouControl, Дорош є керівником Чернівецької обласній організації "Народно-демократичної партії", а вказана адреса компанії — вулиця Бандери, де розташований штаб волонтерської організації.

А адреса волонтерського штабу у YouControl зазначена на вулиці Ясській.

Водночас військовий Микола Кучер підтвердив Суспільному, що Володимир Дорош волонтерить: неодноразово приїжджав з допомогою на схід під час повномасштабного вторгнення, а за часів ООС Дорош приїжджав з допомогою на околиці окупованої Горлівки.

Читати ще

Читати ще

Був момент, коли загрався у «войнушки»: боєць з Буковини Кучер про оточення, керування «Стугною» та втрату побратимів

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины