«Небезпека» вступу України в ЄС: посол пояснила, як боротися з фейками РФ

"Небезпека" вступу України в ЄС: посол пояснила, як боротися з фейками РФ

Фото: РБК-Україна Кожна хвиля розширення ЄС була надзвичайно успішною для європейської економіки, наголосила Матернова.

Росія охоче підживлює це невдоволення в ЄС і стоїть за великою кількістю дезінформації, наголошує Катаріна Матернова.

Лідерам європейських держав слід підключатися до подолання у своїх суспільствах дезінформації і наративів РФ, спрямованих проти приєднання України до Євросоюзу. Тоді ж як насправді кожна хвиля розширення ЄС була надзвичайно успішною для європейської економіки. Про це повідомила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю NV.

Нинішня ситуація з протестами проти присутності на європейському ринку українських перевізників або фермерів — «це повне дежавю», бо свого часу загрозою були й польські фермери, й чеські далекобійники, нагадала дипломат.

«І тут мають підключатися лідери, щоб пояснювати і долати таку реакцію суспільства і бізнесу. І це те, про що я говорю моїм колегам у Брюсселі, — пояснюю, що в України вже, по суті, була репетиція того, що відбуватиметься, бо ми в односторонньому порядку відкрили внутрішній європейський ринок для українських продуктів, щойно почалася війна. І в нас була ця відповідна реакція. Але саме тому нам потрібно пояснити, а також долати дезінформацію і наративи, спрямовані проти приєднання України до ЄС», — наголосила Матернова.

За її словами, Росія охоче підживлює це невдоволення в ЄС і стоїть за великою кількістю дезінформації.

Матернова застерегла, що на місцях можуть виникнути «якісь деформації», які відчуватимуться особливо державами, що межують з Україною, але в цьому «нема нічого нового, так відбувається з кожною хвилею розширення».

Як відомо, польські фермери 23 листопада розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною.Та вже 24 листопада польські страйкарі завершили блокування пункту пропуску.

Польські фермери обіцяють поновити протести на кордоні з Україною.

Джерело

Новости Украины