Нечистоти затопили укриття: у Прилуках учнів ліцею відправили на дистанційне навчання

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

У Прилуках учнів ліцею №6 відправили на дистанційне навчання, бо нечистоти затопили укриття. Там навчається 750 дітей. Сталося це вдруге за навчальний рік після того, як там зробили ремонт вартістю 1 мільйон 700 тисяч гривень. У листопаді директор закладу назвав причиною тріщину в трубі, яка входить в каналізаційну мережу, нині – нечистоти полилися в укриття через відкручений болт. Голова депутатської комісії з питань ЖКГ говорить, що ці два випадки свідчать про засмічення каналізаційних колодязів. Коли діти зможуть повернутися на навчання до школи, розкажемо далі.

Будівлю підтопило в ніч на 12 березня. Загалом у воді опинилася четверта частина укриття – дві кімнати та дві вбиральні.

Підтоплене укриття ліцею. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підтоплення почалося із жіночої вбиральні. Тут завершується система внутрішньої каналізації будівлі ліцею та на виході стоїть зворотний клапан. З якого і поступала вода.

"Три болти слабенько були підтягнуті, а один був відсутній, і безпосередньо з отвору, де мав стояти цей болт фонтанчиком, як є фонтанчики для пиття, бив фонтанчик водяних стоків", – розповів заступник міського голови Володимир Мазуренко.

Зі слів директора ліцею Дмитра Самозвана, вода поступала і через труби, які під’єднані до туалетів.

Дмитро Самозван, директор ліцею. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Там також мокро і з тієї сторони воно пішло через труби, через туалети, з технічних причин, бо щось потрапило у зворотний клапан".

Підтоплений туалет в ліцеї. ФОТО: Суспільне Чернігів

На місце події Володимир Мазуренко викликав поліцію.

"І відсутність болта, і відсутній договір на обслуговування системи водовідведення у мене викликало підозру. Коли проведеться слідство, тоді буду робити якісь висновки".

Володимир Мазуренко, заступник міського голови. ФОТО: Суспільне Чернігів

Це друге підтоплення цього захисного укриття. Перше відбулося у листопаді минулого року. Тоді причиною стала тріщина в трубі, яка входить в каналізацію. У тому ж місяці його здали в експлуатацію після ремонту вартістю у близько 1 мільйон 700 тисяч гривень.

Укриття в ліцеї. ФОТО: Суспільне Чернігів"Як не забивалася загальна каналізація, то у нас і підтоплень не було. Як тільки забилася каналізація і був великий тиск на систему. Через те, що із колодязя в колодязь потрапляла вода вона потрапила до нас, тому що у нас найнижча точка", – каже директор ліцею.

Підтоплений коридор, що веде до укриття. ФОТО: Суспільне Чернігів

Валентина Трохименко, яка очолює депутатську комісію із ЖКГ, говорить про ймовірні причини підтоплення так.

Валентина Трохименка, очільниця депутатської комісії із ЖКГ. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Якби колодязі були б не забиті, нічого б не сталося. А колодязі забиті, я більш ніж впевнена це дворова каналізація житлових будинків. Просто 6 школа це остання точка і сховище це найнижча точка, яка є".

Роботи з ліквідації аварії. ФОТО: Суспільне Чернігів

На ранок після підтоплення каналізаційні колодязі чистили спеціалісти КП "ПТВП".

"Були почищені чотири колодязі, які знаходяться на балансі 6 школи. Вони також були засмічені. Ці чотири колодязі йдуть до нашої гілки", – розповів начальник цеху водовідведення Богдан Мовчан.

Богдан Мовчан, начальник цеху водовідведення КП «ПТВП». ФОТО: Суспільне Чернігів

Вони ж відкачали воду з укриття.

Нині укриття періодично просушують за допомогою місцевої вентиляції та чекають на санітарну обробку. Тим часом 750 дітей, які навчаються у закладі відправили на двотижневе дистанційне навчання.

Укриття в ліцеї. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше дивіться у сюжеті:

Новости Украины