Трубопровід буде підключений до існуючої газової інфраструктури в Любміні навесні 2024 року
Німеччина має намір до початку 2024 року відкрити термінал СПГ / фото REUTERS
Уряд Німеччини закупив труби, що належали газопроводу «Північний потік-2», для будівництва терміналу біля острова Рюген.
Як повідомляє Bloomberg, Німеччина має намір до початку 2024 року відкрити термінал СПГ, пов’язаний з інфраструктурою нині неіснуючої російської газопровідної мережі Nord Stream.
«Трубопровід буде підключений до існуючої газової інфраструктури в Любміні з весни 2024 року», — заявив міністр економіки Роберт Хабек.
Відео дня
Як йдеться в матеріалі, Німеччина намагається поліпшити свою енергетичну безпеку, поки регіон відновлюється після історичної кризи поставок, викликаної наслідками війни Росії в Україні.
Позиція Німеччини щодо «Північного потоку»
За чотири місяці до повномасштабного вторгнення РФ в Україну Берлін все ще не бачив небезпеки в запуску «Північного потоку-2».
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала будівництво газопроводу «Північний потік-2» і заявила, що Росія завжди була надійним постачальником газу. Ближче до кінця своєї каденції Меркель визнала, що це економічний проект з «політичним виміром», але продовжувала стверджувати, що він не загрожуватиме енергопостачанню Європи.
Меркель також заперечувала будь-яку відповідальність за нинішню енергетичну кризу в Німеччині.
У 2022 році Росія жорстко обмежила поставки газу в регіон, в тому числі по газопроводу «Північний потік» до Німеччини. Пізніше ця мережа була виведена з ладу в результаті таємничого вибуху.
22 лютого 2022 року федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина зупинила процес сертифікації газопроводу «Північний потік-2». За його словами, це відповідь на рішення Росії про визнання незалежності «ЛНР» і «ДНР».
Відразу три країни об’єднали зусилля в розслідуванні вибухів на «Північному потоці»
Згадана Путіним «антена» для підриву «Північного потоку» виявилася морським буєм
Біля «Північного потоку» виявлено невідомий об’єкт (фото)
30 листопада 2022 року в Німеччині визнали, що «Північний потік — 2» сприяв вторгненню Росії в Україну. Міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн визнав, що Німеччина несе відповідальність за агресивну війну Росії в Україні, оскільки вона підтримала газопровід «Північний потік — 2».
«Знаючи, що ми робимо сьогодні, рішення продовжити «Північний потік – 2″ після анексії Криму в 2014 році стало внеском Німеччини в розв’язання війни в Україні», — сказав міністр.
Заява Бушмана побічно йде проти позиції канцлера Олафа Шольца, який тривалий час захищав трубопровід.