За інформацією: Суспільне Чернівці.
Світлина ілюстративна. Фото: Unsplash
Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг скасувала рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Згідно з цим рішенням, тариф на воду мав зрости в середньому на 32%, зокрема й для "Чернівціводоканалу".
Про це йдеться на сайті нацкомісії.
Чому планували підвищити тариф
Згідно з постановою НКРЕП, тариф мали підвищувати у два етапи – з 1 липня та 1 вересня. Таке рішення ухвалили, бо зросли витрати на зарплати працівників, вартість реагентів для очищення води та електрики в середньому на 14%.
Наразі тариф на воду – економічно необгрунтований, а новий тариф НКРЕП не приймав вже понад пів року. Раніше Чернівціводоканал повідомляв, що вони закуповують електрику, запчастини та реагенти за ринковими цінами тоді, як сплата послуг за діючим тарифом покриває "трохи більше ніж половину собівартості".
"Якщо за весь 2022 рік різниця через тариф у Чернівцях сягнула 30 мільйонів гривень, то лише за 5 місяців цього року вона вже становить 31 мільйон. Велика ймовірність, що до кінця року прямі збитки можуть сягнути й 100 мільйонів.У такій ситуації навіть мови не може бути про розвиток підприємств, капремонт мереж чи заміну обладнання, якому кілька десятків років", – йдеться у повідомленні.
Раніше комісія підвищила тариф на воду з 1 січня на 36 копійок, а потім скасувала своє рішення. Відтак попередній тариф для Чернівціводоканалу становив — 27,91 гривні за куб.
Наскільки могли підвищити тариф
На засіданні нацкомісії 29 червня повідомили, що тариф для більшості водоканалів України в середньому мав зрости на 32%. Водночас комісія не оприлюднила постанову щодо підвищення тарифів та не надала "Чернівціводоканалу" офіційного роз'яснення щодо тарифу, повідомили у Telegram міського департаменту інфраструктури та благоустрою. Тому точна вартість послуг була невідомою.
На сайті нацкомісії йдеться, що в середньому сума в платіжках за водопостачання мала зрости на 62 гривні (з ПДВ) на місяць для домогосподарств до трьох людей.
"Тобто, до підвищення вартість орієнтовно становила 194 гривень на місяць, при діючому тарифі – 29,78 гривень за куб. Після підвищення вартість сягатиме 256 гривень на місяць, згідно з плановим тарифом – 39,37 гривень за куб", – йдеться у повідомленні.
Водночас центральна влада виступила проти зміни тарифів. Зокрема, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення нацкомісії "неприйнятними та непогодженими з урядом". Також доручив уряду провести додаткові консультації з комісією щодо можливості перегляду таких рішень.