Нові правила і вартість автострахування: що чекає вінницьких водіїв

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Страховий поліс. Суспільне Вінниця

Керівниця однієї зі страхових компаній Наталія Пастернак розповіла Суспільному, що страховики самостійно визначатимуть, від чого залежатиме вартість поліса для кожного водія: враховуватимуть стаж водіння, вік та історії потрапляння у ДТП.

"Тариф змінився, бо відповідальності збільшилося. Був 160 тисяч гривень по майну третіх осіб, зараз стало 250 тисяч гривень. Це за майно третіх осіб на один транспортний засіб. Також змінилася франшиза. Раніше страхові компанії мали право обирати різні варіанти — до 3200 гривень по одному транспортному засобу. Зараз франшиза єдина, тобто нульова — це по всіх страхових категоріях та компаніях, — сказала Наталія Пастернак.

— Якщо стається страховий випадок, то ми відшкодовуємо третій особі по майну без зносу на замінні деталі, мається на увазі, що автомобілю більше 7-8 років, то такий знос на замінні деталі буде нараховуватися 60-80 %. Зараз страхові компанії, починаючи з 1 січня 2025 року, за новими договорами будуть нести відповідальність без зносу, тобто будуть оплачувати деталі, які будуть замінятися на СТО".

Працівниці страхової компанії. Суспільне Вінниця

Також з нового року немає категорій громадян, які звільняються від обов'язкового страхування.

"Багато змін сталося в пільгах. В нас були учасники бойових дій, якщо вони є власниками транспортних засобів, то за них несло відповідальність Моторне (транспортне) страхове бюро України, а вже з 1 січня їм також обов’язково мати страховий поліс. І для них є пільга 50%, і має бути двигун не більше 2,5 л. А якщо це електроавтомобіль, то це не більше 100 кВт по потужності", — розповіла Наталія Пастернак.

Автівки на дорозі. Суспільне Вінниця

Це ж стосується й водіїв із першою групою інвалідності, ветеранів та інших осіб пільгової категорії. Новий закон про автострахування — це частина євроінтеграційної політики, розповіла фахівчиня з адвокатського об’єднання "Автопоміч", яка надає юридичні та технічні послуги учасникам дорожнього руху, Оксана Кошак.

"Зміни в законодавстві власне застосованні для того, щоб наблизитися до європейського законодавства. Наступні два роки, тобто 2025 і 2026 роки, ми йдемо до норм Європи. Для водіїв це корисно тим, що раніше при пошкодженні майна виплачували 160 тисяч, то тепер ця сума 250 тисяч гривень. При здоров’ю було 320 тисяч, тепер 500 тисяч до виплати. Людина може отримати більше за понесену шкоду, — сказала Оксана Кошак.

— Також діє пряме врегулювання, тобто це коли страхова компанія незалежно від того чи ви постраждала сторона, чи ви особа, яка спричинила ДТП, ви тепер можете відшкодувати втрати у своєї страхової компанії, а не очікувати виплати в компанії винуватця. Це дуже пришвидшує процес".

Микола Петрович оформлює страховий поліс. Суспільне Вінниця

Автоцивілку у страховій компанії оформляв місцевий житель Микола Петрович. Він сказав, що це інструмент захисту під час ДТП.

"Більше за жінку переживаю і за свою безпеку, тому прийшов зробити поліс. Щоб безпечно було для мене і для тих, кого буду перевозити, для пасажира", — сказав Микола Петрович.

Віталій Кондратюк показує страховий поліс. Суспільне Вінниця

Страховий поліс за новими тарифами оформив і Віталій Кондратюк. Він розповів, що у порівнянні з попереднім роком — ціна зросла вдвічі.

"У цьому році закінчилася страховка, то зробив нову. Ціна піднялася. В мене Skoda Octavia з двигуном 1,6 обійшлася у 3000 гривень. Торік була 1200 гривень, то ціна майже вдвічі зросла. І ми, як водії, змушені страхувати свій автомобіль, бо без цього ніяк. Бо коли нема страховки, то виписують штраф", — розповів Віталій Кондратюк.

У патрульній поліції області про суму штрафів, якщо у водія немає дійсного поліса, Суспільному поки не коментують. Торік розмір штрафу становив 425 гривень. Якщо не сплатити вчасно, то сума подвоюється.

Автівки на дорозі. Суспільне Вінниця

У себе на Facebook-сторінці перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький написав, що дане порушення може виявити поліцейський під час зупинки авта. Камери контролю швидкості поки технічно не адаптовані для фіксації цього порушення.

Новости Украины