Обіцяли «амністію» в Росії: затримали двох чоловіків, яких підозрюють у підготовці теракту біля корпусів КПІ

Затримані чоловіки. СБУ

Двох жителів Києва підозрюють у підготовці теракту на замовлення російських спецслужб біля одного з корпусів Київського політехнічного інституту.

Про це повідомили у Київській міській прокуратурі та Службі безпеки України.

За даними слідства, російській спецслужби обіцяли підозрюваним "амністію" та в'їзд до Росії без проходження перевірок. Крім того, кожен із них мав переказати по тисячі доларів на криптогаманець кураторів для організації такого переїзду.

Зʼясували, що фігурантами є 34-річний військовослужбовець, який самовільно залишив частину, та 35-річний маркетолог з Києва.

Чоловіки виготовили саморобну вибухівку та встановили їх біля дизельного генератора поблизу одного з корпусів КПІ. Також залишили неподалік телефон із камерою для трансляції подій у режимі реального часу.

Після спрацювання "пристрою" почалася пожежа, втім потужного вибуху не сталося. Спільники вирушили потягом у напрямку Чернігівщини. Там вони планували дістатися кордону з Білоруссю, переплисти річку на надувному човні та потрапити до Росії. Правоохоронці затримали їх до втечі.

У СБУ також повідомили, що перед підготовкою теракту підозрювані виконували інші завдання російських спецслужб. Зокрема, облаштували схрон зі зброєю в передмісті Києва та передавали інформацію про військові об'єкти.

Чоловікам повідомили про підозру у замаху на вчинення терористичного акту. Вони перебувають під вартою без права внесення застави. Водночас правоохоронці додатково можуть кваліфікувати їхні дії як державна зрада. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Джерело

Новости Украины