«Обмежені в ресурсах, а на рахунку федерації України 361 гривня»: як у Чернівцях розвивають хокей на траві

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Данило, воротар команди ХК «Чернівці». Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

"Мені під час тренувань подобається ось цей азарт, екстрим, коли м'яч в тебе летить, а ти маєш його зловити, щоб не отримати якусь травму", – каже нападник команди Павло.

Гравці ХК «Чернівці». Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

Хокей на траві, як вид спорту в Україні, зародився понад 50 років тому саме в Чернівцях, розповів тренер Юрій Коблюк. Відтоді в місті завжди була хокейна команда.

"Команда збірна Чернівецької області виступає в чемпіонаті України серед дорослих. Також ми виступаємо у дитячих вікових категоріях Ю14, Ю12 і Ю10. На Всеукраїнських змаганнях Ю12 стали призерами – зайняли третє місце, а команда Ю14 зайняла четверте місце в чемпіонаті України", – каже Коблюк.

В Україні немає належних полів для хокею

Хокей на траві в стандартному форматі грають одинадцять на одинадцять на спеціальному майданчику розміром як футбольне поле. Головними елементами є невеликий круглий м’ячик вагою до 300 грамів та спеціальна ключка. Проте залежно від вікових груп формат може змінюватися.

"До 12 років та Ю12 включно ще грають на майданчиках 40х20 метрів, це пов'язано з тим, що в Україні немає належних полів стандартних. На сьогодні є лише два стандартні поля, які відповідають міжнародним стандартам – це у Вінниці і Борисполі. Також зараз в місті Перечин Закарпатської області добудовують. І вже літом буде ще одне поле, яке буде стандартне та зможе приймати міжнародні змагання", – розповідає Коблюк.

Тренер Юрій Коблюк. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

У дорослої команди є проблеми через мобілізацію

Іван Кобринський є президентом та тренером ХК “Чернівці”. Разом із Юрієм Коблюком тренують дорослу хокейну команду. Також Кобринський є головним тренером усіх дитячих вікових груп.

"По команді Вищої ліги у нас зараз дуже складна ситуація – дев'ять людей з основного складу мобілізовані. Ми граємо практично молодіжним складом та залучаємо ветеранів, бо треба якось вижити у цей період", – каже Кобринський.

Тренер Ігор Кобринський та гравці ХК «Чернівці». Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

Зараз хокеєм на траві займаються 120-130 дітей.

Грошей від держави не вистачає й на половину потреб

Хокейну команду частково фінансує ОВА. Через те, що цих грошей їм не вистачає навіть на половину потреб, керівники хокейної команди звертались до приватних підприємств. Проживання та харчування на змаганнях дитячих команд оплачують батьки.

"Проблеми завжди існують, без них ніяк не може бути, враховуючи нинішню ситуацію в державі. Спонсорів також неможливо знайти. Зараз ми вдячні навіть за те, що нам хоч щось дають, так ми хоч виживаємо, інших варіантів вижити у нас немає", – розповідає Коблюк.

Стан спортзалу в якому тренується ХК «Чернівці». Суспільне Чернівці

Коблюк каже, що федерація хокею на траві України за всі роки їхнього існування не виділила жодного елемента спортивного інвентаря. Все екіпірування їм придбали спонсори.

"Ми з цією проблемою зверталися до федерації хокею на траві України, щоб вони звернулися до міжнародних партнерів. Ми знаємо, що Україна отримує допомогу, але цей інвентар до нас ніколи не доходив. За весь час незалежності України Чернівці не отримали ні однієї ключки, ні одного м'ячика, взагалі нічого. Ми звертаємося постійно, але до нас нічого не доходить. У нас одна проблема – не на всі змагання можемо поїхати, тому що немає фінансів", – розповів Коблюк.

Федерація хокею на траві України має величезні борги

Зараз на рахунку федерації з хокею на траві 361 гривня, каже президент Михайло Ананченко. Його призначили три тижні тому. До цього федерація накопичувала борги, тому не виділяла інвентар.

"Федерація має величезні борги. Зараз у нас є така ідея, як отримати інвентар. Ми звернулись до Європейської федерації хокею на траві, вони пішли нам назустріч. Голова обласної вашої федерації хокею на траві пан Коблюк звертався до мене і Чернівці для нас в пріоритеті №1", – розповідає Ананченко.

Елементи тренування ХК «Чернівці». Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

За словами Ананченка, зараз обговорюють, зокрема на рівні міністерства, як погасити борги. Наразі це 32 тисячі євро.

Опісля шукатимуть фінансування для розвитку хокею на траві в регіонах.

Читати ще

Читати ще

«Перемагаємо на характері»: як гандболістки з невеликого міста на Буковині займають призові місця в Україні

Читати ще

«Нас обікрали». Україну відсторонили від усіх міжнародних турнірів з хокею на траві через борги: що взагалі сталося

Новости Украины