«Обрали свій шлях — до кінця»: меморіальний комплекс на честь захисників України відкрили в Лукашівці на Чернігівщині

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

В селі Лукашівка 29 вересня 2023 року відкрили меморіальний комплекс на честь захисників України, які загинули у березні 2022 року. Тоді у Лукашівці окупанти намагалися замкнути оточення Чернігова та просунутись далі на Київ.

Тетяна Бутусіна поруч з пам’ятними фотографіями своїх загиблих синів у Лукашівці. ФОТО: Суспільне Чернігів"Так Ромчик і написав, що прибули на п'ять хвилин, а залишимося назавжди. Тому що він розумів, що іншого виходу не має. Що за їхніми спинами мирні жителі, а також вся держава. І так обрали свій шлях — шлях до кінця", — каже Тетяна Бутусіна.

Тетяна Бутусіна мати двох загиблих військових — Романа та Леоніда. Вони були етнічними росіянами, які переїхали разом з батьками в Україну у 2014 році. Воювали на сході України, а під час повномасштабного вторгнення стали на захист Чернігівщини. 9 березня 2022 року вони прийняли свій останній бій у Лукашівці.

Історію про життя та смерть за Україну братів-росіян Романа та Леоніда Бутусіних — читайте за посиланням.

За словами голови Іванівської громади Олени Швидкої, меморіал створили за кошти сільської ради.

"Однозначно не було ніяких заперечень про те, що треба вшанувати пам'ять. Були тільки обговорення, яким чином це треба створити. Чи це стела буде, чи фотографії, чи пам'ятник. По загиблих інформацію надавала обласна адміністрація. На даний час у нас 17 воїнів, які є у цьому комплексі".

Комплекс розташований неподалік зруйнованої церкви, у центрі села.

Голова Іванівської громади Олена Швидка. ФОТО: Суспільне Чернігів"Вшановувати пам'ять будуть приходити живі. І саме це місце є комплексом, бо поряд є пам'ятник загиблим у роки Другої світової війни. І цей комплекс розташований на розі проїжджої частини й більшість людей проходять саме по цих вулицях".

Галина Бухмій приїхала вшанувати пам'ять свого сина Юрія Ворони з села Великий Листвен. Він не був військовим, професійно займався боксом, з перших днів пішов до тероборони у Чернігові, потім вступив до лав ЗСУ та був направлений в Лукашівку. Останній раз він дзвонив матері 6 березня, а мати дізналася про його загибель 4 квітня.

Галина Бухмій поруч з пам’ятною фотографією свого сина Юрія Ворони. ФОТО: Суспільне Чернігів"Я його просила, казала, що, синок, в тебе ж немає ніякої підготовки. Так, ти спортсмен, професійний боксер, сильний, сміливий, ніколи нічого не боїшся, але ж військова справа — це військова справа. Він казав — все добре, ти не переживай, мамо, все буде добре".

Тетяна Приходько, дружина загиблого Максима Приходька, вона приїхала з Сумщини. Її чоловік працював у поліції, потім пішов до лав ЗСУ.

Тетяна Приходько, дружина загиблого Максима Приходька. ФОТО: Суспільне Чернігів"Загинув на в'їзді в село Лукашівка, зі сторони села Анисів. Перевозив боєприпаси на цивільній машині "Ниві" і був розстріляний. З чого не встановили, бо машина згоріла. Вважався зниклим безвісти майже п'ять місяців. До результатів експертизи я сама приїжджала на місце".

До результатів експертизи ДНК вона нікому не казала про те, що чоловік загинув.

Залишки «Ниви», на якій їхав Максим Приходько. ФОТО: Суспільне Чернігів"Знайшли залишки ланцюжка, хрестика. У файл ми складали залишки кісток, які знаходили. Це були дрібні залишки, бо більші вилучили експерти, а, можливо, і вибухи були. Для себе я знайшла підтвердження, що це мій чоловік, з цим я приїхала додому. І жила, ще до 29 липня і нікому не казала, що він загинув — мамі чоловіка, дитині й взагалі людям".

За словами Тетяни Бутусіної, комплекс є дуже важливим для рідних, адже багато хто не знає точного місця їх загибелі.

"Вони хоча б можуть сюди прийти й запалити свічку пам'яті своїм рідним".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Новости Украины