Очільник ОВА: “Ми маємо бути готові до швидкого реагування та до викликів, які можуть нас спіткати цієї зими” 

 

Наразі триває активна підготовка до осінньо-зимового періоду на Черкащині.

Про це йшлося під час конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувся 5 жовтня у Каневі.

Спікери розглянули різні можливості для підтримки живлення критичної інфраструктури у випадках влучань, графіків відключень та блекаутів.

У міжопалювальний сезон у Черкаській області встигли підготувати такі об’єкти: чотири поверхневі водозабори, 16 підприємств теплоенергетики, 38 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, 61 водопровідну помпову станцію, 106 центральних теплових пунктів, 131 котельну централізованого опалення, 223 індивідуальні теплові пункти, 324 свердловини та 1226 котелень. Ці об’єкти перебувають в належному стані та готові до експлуатації. 

Крім того, проводять низку заходів для перевірки умов теплопостачання та водопостачання у житлових будинках.

За словами заступника голови обласної державної адміністрації Антона Царюка, нині перевірено на справність 4101 багатоквартирний житловий будинок.

“Зважаючи на ризики, які можуть виникнути під час опалювального сезону, зараз необхідно забезпечити належний захист об’єктів критичної інфраструктури, наявність резервного живлення, запас палива для роботи генераторів”, — прокоментував ситуацію Антон Царюк.

За кошти місцевих громад забезпечили генераторами різної потужності об’єкти соціальної сфери. На випадки надзвичайних ситуацій затверджені нові плани дій та реагувань.  

"Також проводилася робота із закладами щодо переходу на альтернативні види опалення. Це дозволить нам забезпечити та підтримувати роботу соціальних та медичних закладів за будь-яких обставин", — зазначає Городищенський міський голова, Володимир Мирошник.

Наразі актуальним також є питання заборгованості. Вона становить 866 мільйонів гривень. Йдеться зокрема про спожитий природний газ підприємств теплоенергетики. 

Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець виокремив випадки влучань по інфраструктурі. За його словами, після російських атак постають проблеми із водопостачанням:

"Питання підготовки проходження саме цього опалювального періоду дуже важливе. Коли ми говорили про минулий сезон, то ми взагалі не уявляли всі виклики та загрози. Коли ми говоримо про сьогодення, то вже розуміємо на що здатен ворог і як він буде діяти. Зараз ми орієнтуємось на те, як краще захистити наші об’єкти інфраструктури. Ворог прагне похитнути нашу стійкість, стійкість наших громад", — відзначив Табурець.

Крім цього, Ігор Табурець дав доручення відповідно до порушених питань на засіданні щодо опалювальних комунікацій та водопостачання. Зокрема, взяти під особистий контроль стан підготовки до опалювального сезону начальникам міських та сільських адміністрацій; вжити заходів щодо об’єктів критичної інфраструктури і забезпечити їх необхідною кількістю джерел альтернативного живлення; поновити плани дій на випадки надзвичайних ситуацій; 

"У нас має бути чітка система, щоб бути у режимі “stand by” — готовність 24 години на добу. Ще допоможе нам оперативно реагувати на зміни в живленні критичних об’єктів та швидко усувати загрозу", — підсумував очільник ОВА.

Джерело

Новости Украины