Одна дивовижна емоція, яка може допомогти досягти успіху на роботі

Якщо ви хочете впоратися з важким завданням, вам допоможе це почуття.

Дослідники вважають, що ця емоції недооцінена / фото gettyimages.com

Згідно з результатами недавнього дослідження, якщо ви хочете домогтися поставленої мети, то потрібно розлютитися.

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Personality and Social Psychology, описує експерименти, які перевіряли, як гнів може допомогти людям досягти своїх цілей. Дослідники виявили, що в тих випадках, коли завдання були складними і важкими, ця емоція допомагала учасникам досягти мети краще, ніж веселощі, смуток або нейтральна емоція.

«Учасники, які відчували гнів, в різних ситуаціях краще справлялися з поставленими завданнями, попри труднощі, в порівнянні з нейтральними умовами і деякими іншими емоційними станами. Це включало в себе вирішення головоломок, шахрайство з метою отримання призів, відеоігри з катанням на лижах, а також політичні дії — голосування або підписання петиції», — йдеться Хізер Ленч, провідний автор дослідження, професор психології та наук про мозок в Техаському університеті A&M.

Відео дня

«Однак гнів не приводив до кращих результатів в досить простих ситуаціях, не пов’язаних з подібними завданнями», — сказала Ленч

Чому гнів може допомогти вам досягти ваших цілей

В одному дослідженні 233 студенти коледжу були випадковим чином розподілені за емоціями. Студенти в стані гніву дивилися образи на адресу своєї футбольної команди, студенти в стані бажання бачили десерт, студенти в стані розваги — милих кошенят та немовлят, що сміялися, а ті, хто був налаштований на смуток, бачили зображення похорону і хвороб.

Потім протягом 20 хвилин студенти повинні були скласти і розгадати якомога більше слів з чотирьох наборів по сім анаграм різного рівня складності. Студенти, яких змусили розсердитися, вирішили на 39% більше анаграм, ніж ті, хто був у нейтральному стані.

Чому гнів допомагав у вирішенні складних завдань

«Під час досліджень ми точно не знаємо, але теорія полягає в тому, що реакції, що виникають при гніві — такі як зосереджена увага, посилене фізіологічне збудження, тенденція до наближення до проблем — допомагають у складних ситуаціях», — сказав Ленч. «У простих ситуаціях ці зміни менш важливі для успішної роботи».

Сорая Хемалі, активістка та автор книги «Лють стає нею: сила жіночого гніву», каже, що результати узгоджуються з тим, що вона спостерігала у своїх дослідженнях. За її словами, хоча гнів може бути саморуйнівною емоцією, яка руйнує стосунки та підриває цілі, гнів може допомогти зрозуміти речі чіткіше.

«Гнів цікавий тим, що це когнітивно прояснююча емоція», — сказала Хемалі. «Коли люди відчувають гнів, вони часто мислять методично, стратегічно, досить чітко, тому що гнів дистилює складні емоції, а також складні ідеї».

І якщо смуток може змусити вас замкнутися в собі, то гнів підштовхує вас до того, щоб простягнути руку допомоги і пред’явити вимоги до інших людей, додала вона.

«Ми звикли вважати гнів руйнівним, соціально ізолюючим або загрозливим відносинам. Насправді він дуже соціальний», — каже Хемалі. «Тому що зазвичай, коли людина відчуває гнів, їй доводиться залучати інших людей, щоб ефективно змінити обставини, які викликають у неї гнів. У дев’яти випадках з десяти необхідно, щоб інші люди визнали наявність загрози або несправедливості, або люди, які мають владу, щоб допомогти, або люди, від яких потрібно отримати відповідь, а печаль цього не робить».

Інші дослідження показали, що гнів також може допомогти людям швидше вирішувати проблеми творчо.

«Всі емоції мають цінність… Якщо ви можете назвати їх, позначити і надати їм сенс, то всі вони можуть зайняти гідне місце в досягненні цілей», — говорить Хемалі. «Якщо ви відчуваєте гнів — а для більшості людей це неприємна емоція — не ізолюйте її. Не намагайтеся придушити його або стримати… У гніві дуже багато інформації та знань».

Раніше УНІАН писав, від чого потрібно відмовитися, якщо ви хочете, щоб ваше життя було щасливим.

Джерело

Новости Украины