Оновлення даних військовозобов’язаних: ситуація у ЦНАПі Тернополя

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Оновлення даних військовозобов’язаних. Суспільне Тернопіль

Сьогодні, 16 липня, останній, відведений законом про мобілізацію день, коли військовозобов'язані чоловіки та жінки можуть оновити свої дані й не отримати штраф. Про це Суспільному розповіла керівниця центру надання адміністративних послуг Інеса Паничева.

За її словами, це можна зробити у територіальних центрах комплектування, мобільному застосунку "Резерв+" або ж у центрі надання адміністративних послуг.

Інеса Паничева каже, від 18 травня, коли закон набув чинності, у Тернопільському ЦНАПі оновили дані понад 7 500 людей.

О 9:45, 16 липня, до Центру надання адміністративних послуг в Тернополі утворилася черга з 15 людей. Серед них тернополянин Богдан Кіянчук. Чоловік розповідає, прийшов оновити дані.

"Я зареєструвався 6 червня в "Резерв+". Наразі він не відкривається. Я вже 3 рази оновлював. На роботі сказали принести витяг про оновлення даних. І тут від ранку стою в черзі, від 8 години. "Резерв+" просто не відкривається. Заходиш, деколи пощастить, знов оновиш ті дані й пише, якого числа ти перший раз оновляв і на день-два його вистачає. Потім знов пробуєш його відкривати. Тобто, якщо би я хотів на вулиці людям показати у військовій формі — працівникам ТЦК, я не маю що показати, бо він не відкривається".

Богдан Кіянчук. Суспільне Тернопіль

Тернополянин Володимир Кунців отримав в адміністраторки витяг ЦНАПу про оновлення даних.

"Вчора прийшов, подав документи. Сьогодні повідомили, що є код. Десь пів години чекав і до години чекав учора".

Володимир Кунців. Суспільне Тернопіль

Впродовж останніх трьох тижнів в Тернопільському ЦНАПі щодня оновлювали дані близько 300 людей, розповіла Інеса Паничева. За її словами, це вдвічі більше аніж зазвичай.

"Цю послугу надаємо швидко, але все залежить від якості роботи реєстру. Якщо реєстр працював якісно, тоді це швидка послуга. Якщо реєстр працював так, як вчора — надмірно перевантажений, послуга затягувалася в часі. Оновлення займає від 10 до 15 хвилин. Якщо реєстр працює несправно, то вчора люди подали документи, а результат будуть отримувати лише сьогодні. До ЦНАПу Тернополя звернулося понад 7 500 осіб за оновленням даних. Чи є ще попит на сьогодні — так, але що є ажіотаж — сказати не можна".

Інеса Паничева. Суспільне Тернопіль

Ті хто не оновив дані, а це: номер телефону, фактична адреса проживання та за наявності електронна пошта, від 17 липня можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафом від 17 до 25 тисяч гривень. Про це в інтерв'ю, яке оприлюднили на ютуб-каналі Міністерства оборони України, розповів директор Департаменту кадрової політики Марк Андрусяк.

"Законом України та іншими нормативно-правовими актами не передбачена процедура автоматичного накладання штрафів. Відповідно до Кодексу України про адмінправопорушення, передбачено накладання штрафів за виявлені адміністративні правопорушення протягом 3 місяців від моменту виявлення цього правопорушення до року з моменту його вчинення. Можливості продовження цього терміну на час лікування чи інших певних обставин, законодавством не передбачено. І в будь-якому випадку, після 17 липня, стосовно тих громадян, які несвоєчасно оновили облікові дані, будуть відкриті адміністративні правопорушення. Водночас громадяни можуть оскаржити такі рішення в суді, надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не могли це зробити вчасно. Факт виявлення правопорушення може здійснити технічний працівник ТЦК та СП. За інформацією, яка є в єдиному держреєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, яку всі більше знають як систему "Оберіг", він може це побачити. Виявлення факту цього правопорушення він документально оформлює і передає керівнику ТЦК для складання протоколу".

Марк Андрусяк. Суспільне Тернопіль

Новости Украины