Опалення електрикою за зниженим тарифом: хто може платити менше та які документи необхідні

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Людина біля батареї. Getty Images

Що потрібно для отримання пільги

Насамперед треба мати технічний паспорт на будинок або квартиру, щоб була наявна інформація щодо того, що там дійсно є електроустановка, говорить Леся Самовтор.

"Електроустановка повинна мати певний перелік документів, що це дійсно електрифіковане та сертифіковане обладнання. Що вона дійсно має паспорт, що вона стаціонарна, вона не переносна, що її можна увімкнути в розетку. Це повинна бути така установка, яка не має можливості переноситись".

Які тарифи на сьогодні існують

Наразі є тарифи для побутових споживачів — 4,32 грн/кВт-год. Для юридичних споживачів тариф змінюється щомісячно, це близько 10-12 гривень з ПДВ, каже заступниця директора.

Чому у квитанціях зазначають більші суми

За словами Лесі Самовтор, в першу чергу причина може бути, через те що споживач забув передати показники лічильника, які передаються за два дні до початку розрахункового періоду і три дні після. В такому випадку оплата нараховується по середньому і тоді споживач може отримати у своїй платіжці завищені показники, а можливо навіть і занижені.

"По середньому рахується споживання минулого року, плюс коефіцієнт зростання або зниження споживання в загальному по області. Тобто тут дуже багато чинників, яких неможливо просто так взяти й порахувати, яке буде середнє споживання, неможливо визначити наперед".

За словами заступниці, якщо контролер зняв показники лічильника, а потім їх передав споживач, але вони один від одного відрізняються, то в цьому випадку беруться показники контролера як головні. І від цього рахується споживання.

"Якщо все ж таки, якщо показники лічильника відрізняються у квитанції чи в особистому кабінеті від того, що є по факту на лічильнику, то споживач може написати нам звернення і прикласти фото показників лічильника, і ми потім передамо до "Чернігівобленерго" для контрольного огляду та перевірки".

Електролічильник в будинку. Getty Images

Якщо людина виїхала за кордон

Якщо людина поїхала за кордон і вона не збирається повертатися, то потрібно, перш за все, щоб показники лічильника не нараховувалися по середньому. Для цього потрібно написати заяву на розірвання договору, коментує Леся Самовтор.

"Людина має сплачувати, якщо є споживання електроенергії. Якщо немає споживання, то людина повинна передавати одні і ті ж самі показники лічильника. Якщо лічильник стоїть всередині будинку або квартири, контролер до нього не дістанеться. Якщо це на сходовій клітинці або на будинку і лічильник зовні, тоді контролер може знімати показники.

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Читати ще

Читати ще

Майже 100 чернігівців отримали штрафи за нецільове використання електроенергії: що потрібно знати про побутовий тариф

Новости Украины