Суспільне Черкаси
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Черкащину релокували 41 підприємство. За словами очільника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, 31 з них вже працює на повну потужність, решта поки налагоджують роботу.
Швачка Ірина Чубіна на релоковане підприємство влаштувалася пів року тому. Роботою задоволена. Нині готує викрійки.
"У нас місто невеличке, так що дуже були раді, коли відкривалося нове виробництво і нове підприємство в нашому місті", – розповіла Ірина.
Суспільне Черкаси
Тетяна Кнігніцька працює тут від початку запуску виробництва.
"Зараз така ситуація у країні, що маємо допомагати всім, чим можемо, тим більше, що я люблю шити, люблю шити такий одяг", – пояснила Тетяна.
Релоковане підприємство спеціалізується на виробництві одягу для силових структур, розповіла керівниця одного з філіалів Наталія Дементьєва. Зараз шиють літній асортимент.
"Входить два види костюма польового, яких потребують зараз наші воїни", – розповіла Наталія Дементьєва.
Суспільне Черкаси
Швейну компанію рперевезли на Черкащину торік влітку, розповідає її директор Ярослав Скрипник. Налагодити виробництво вдалося досить швидко, не дивлячись на те, що довелося усе починати з початку.
"Ми приїхали я і власник, просто вдвох. Усі наші 6 підприємств були окуповані. І коли ми розпочинали роботу на Черкащині, доступу до жодного з наших окупованих підприємств не було. Усе створювали з нуля", – розповів директор.
Суспільне Черкаси
Ярослав Скрипник додав, закупили обладнання, матеріали, та орендували приміщення для трьох філіалів. На них працевлаштували близько двох сотень людей. Керівництво надає можливість студентам проходити тут практику із подальшим працевлаштуванням.
"Нас сюди запросили спробувати щось нове, нові машинки, поспілкуватися", – розповіла практикантка.
Суспільне Черкаси
Швейна компанія налагодила співпрацю із щонайменше десятьма волонтерськими організаціями. Вони надають тканину для пошиття балаклав, допомагають із лекалами та забезпечують обрізками для плетіння маскувальних сіток. За словами директора Ярослава Скрипника, наразі компанія готується до розширення та збільшення обсягів виробництва, аби вийти на ті потужності, які мали на Херсонщині.
За словами очільника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, це релоковане виробництво на сьогодні є одним із найбільших платників податків.
"Підприємці дбають про розвиток нашої економіки. Сильна економіка – це основа нашої перемоги. За цей місяць ми зайняли 1 місце щодо податку на прибуток, а це показник, що в нас прибуток іде у світлу площину, поповнюємо бюджет", – пояснив керівник ОВА Ігор Табурець.
Суспільне Черкаси
За словами Табурця, обласна влада сприяє релокованим підприємствам у пошуку локацій, супроводжує у процесі домовленостей із місцевими органами самоврядування аж до моменту підписання договору щодо оренди приміщень. Також сприяє у пошуку ринків збуту продукції.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України