За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Андрію Бойку пересадили шкіру після важких опіків. Перше медичне об’єднання Львова
Священнику з Тернопільщини Андрію Бойку зробили пересадку шкіри у Лікарні Святого Луки у Львові. 70% поверхні тіла чоловіка обгоріли під час вибуху котла в його будинку.
Про це написали на facebook-сторінці Першого медичного об'єднання Львова:
"Нещастя з отцем Андрієм Бойком з Тернопільщини, священнослужителем Бучацької єпархії УГКЦ, сталося 1 січня. Він перебував у себе на подвір'ї. Коли почув із будинку дивний звук, він забіг до оселі. Тоді вибухнув твердопаливний котел".
Андрій Бойко на лікуванні. Перше медичне об’єднання Львова
У дописі йдеться, що чоловіка доправили до найближчої лікарні, ввели у стан медикаментозного сну і підключили до апарату штучної вентиляції легень. Наступного дня його привезли до опікового відділення Лікарні Святого Луки:
"Пацієнт був у важкому стані. У нього були опіки 70% поверхні тіла, половина з яких глибокі. Постраждали дихальні шляхи, обличчя, тулуб, руки і ноги. Аби очистити рани від змертвілих тканин, лікарі відразу забрали чоловіка на операцію. І потім кожні два дні висікали некрози та одномоментно пересаджували ксеношкіру. Також йому неодноразово переливали кров".
В медичному об'єднанні повідомили, що священник майже місяць пробув у реанімації.
"Тут стояло питання життя і смерті. Такі пацієнти дуже складні. З ними завжди працює велика команда медичного персоналу, яка цілодобово спостерігає і надає допомогу. За статистикою такі опікові пацієнти закінчують погано. Але, на щастя, спільними зусиллями нам вдалося врятувати цього чоловіка", — сказав завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії Лікарні Святого Луки Іван Рик.
Андрій Бойко на лікуванні. Перше медичне об’єднання Львова
Під час перебування в інтенсивній терапії Андрій Бойко виконував вправи із фізичним терапевтом щоб не втратити м'язову масу і уникнути ускладнень, пов'язаних з дихальною системою, йдеться у повідомленні:
"Нині пацієнт вже перебуває у звичайній палаті, сам дихає, говорить, сідає і харчується. Завдяки регулярним заняттям вдалося повністю відновити амплітуду рухів в ногах. З руками ситуація складніша, тож потрібно ще працювати".