Опубліковано покарання за бійку у чвертьфіналі баскетбольної Євроліги: експерти обурені їхньою легкістю

Статут дозволяв дискваліфікацію на чотири роки

Як ми вже повідомляли, другий матч чвертьфінального плей-офф баскетбольної Євроліги між мадридським «Реалом» та белградським «Партизаном», що відбувся в Мадриді 27-го квітня, було зупинено за хвилину та сорок секунд до фінальної сирени і не дограно. Причина — масова бійка гравців та дискваліфікація 21-го з них, що не залишило достатньо для догравання матчу згідно з статутом турніру. Згідно з тим самим статутом, результат на момент бійки (95:80 на користь «Партизана») був залишений як офіційний.

В п’ятницю Євроліга опублікувала рішення про покарання за бійку. Обидва клуби були оштрафовані на 50 тисяч євро кожен. Гравець «Реала» Гершон Ябуселе дискваліфікований на п’ять матчів, його партнер по команді Габріель Дек – на два. Гравець «Партизана» Кевін Пантер також отримав два матчі дискваліфікації, а інший гравець сербської команди – Маттіас Лессор – один. Покарання оскарженню не підлягають.

Слід зазначити, що такі покарання викликали обурення у баскетбольному середовищі через свою легкість, адже, згідно з статутом, мінімальний штраф за таку поведінку – 30 тисяч, а максимальний – 280. Також статут дозволяє дискваліфікацію гравців за подібну поведінку терміном від одного до чотирьох років. Як заявляє Eurohoops, мова про найбільший скандал за 23-річну історію Євроліги, і покарання за нього очікувалися дуже жорсткі.

Щодо результату матчу — він збільшив перевагу «Партизана» у серії до 2:0. Перший матч також відбувся в Мадриді і був виграний гостями з рахунком 89:87. Тепер команди переїжджають до Белграда, де зіграють максимум два матчі. Для перемоги в серії «Партизану» потрібно виграти один з них, «Реалу» для перемоги потрібно виграти обидва і потім ще вирішальний в Мадриді. Переможець серії виходить до «Фіналу Чотирьох».