ОСББ Тернопільщини можуть отримати компенсацію за встановлення сонячної електростанції

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Багатоповерхівка на вулиці Галицькій, 29Б. Суспільне Тернопіль

У будинку 300 квартир, розповів член правління цього ОСББ Віктор Сурков. За його словами, планують встановити сонячну електростанцію, щоб економити на електроенергії.

"Найбільше електроенергії споживають наші ліфти. У нас 6-ти під’їзний будинок. Є 6 ліфтів. Кожен з них споживає приблизно 6 кіловат електроенергії. Якщо взяти в загальному, то виходить, що найбільше навантаження йде через ліфти, а саме 36 кіловат в день. Загалом наш будинок споживає 2,5 тисяч кіловат в місяць. Якщо розбити на поточні дні місяця, то виходить 81 кіловат в день. При тарифі 2,64 грн/кВт ми витрачали приблизно 7 тисяч гривень, а при новому тарифі — буде приблизно 13 тисяч гривень витрат на електроенергію", — розповів Віктор Сурков.

Віктор Сурков, член правління ОСББ «Галицька 29Б». Суспільне Тернопіль

За словами Віктора Суркова, зараз ОСББ шукає компанію, яка б могла провести сертифікацію будинку та розрахувати, які сонячні батареї потрібні.

"Якщо нам вдасться впровадити цю ініціативу, тоді організуємо загальнобудинкові збори. Я впевнений, що ми проголосуємо за це рішення".

Будинок на вулиці Галицька 29Б в Тернополі. Суспільне Тернопіль

За встановлення сонячної електростанції ОСББ можуть отримати компенсацію. Таку програму запустив "Фонд енергоефективності", розповів голова правління ОСББ Тернополя Сергій Лупак.

"Сонячні батереї будуть встановлювати на покрівлі багатоповерхівки, яка визначиться і подасть заявку, та пройдуть по ній. Щоб встановити, потрібно провести сертифікацію будинку, мати акт заключення, що ця покрівля витримає встановлення сонячних панелей. Будинки зі шиферним покриттям не підходять. Коли буде заключення про вартість робіт, то маємо прийняти рішення під час загальних зборів та подати заявку".

Сергій Лупак, голова правління ОСББ Тернополя. Суспільне Тернопіль

Сергій Лупак говорить, у Тернополі є 1743 багатоквартирних будинки. За умовими програми "ГрінДім" енергію, яку вироблятимусь сонячні батареї використовувати можна тільки для загальнобудинкових потреб.

Багатоповерхівки Тернополя. Суспільне Тернопіль

Відповідно до умов програми, ОСББ можуть повернути 70% вартості обладнання сонячних електростанцій, або теплових насосів, розказав фінансовий директор державної установи "Фонд енергоефективності" Микола Ільїнов.

"На перший пілотний етап виділяється приблизно 42 мільйони гривень, може бути й більше. В нас є обмеження по гранту — 1 мільйон гривень на один будинок. Якщо ОСББ хоче встановити теплові насоси, то може отримати 1 мільйон гривень на сонячні панелі та 2 мільйони гривень на теплові насоси. Ці гроші з фонду, а також ми залучаємо гроші наших європейських донорів. Основний етап буде після того, як ми проведемо пілотний етап, проаналізуємо перші заявки".

Микола Ільїнов, фінансовий директор державної установи «Фонд енергоефективності». Суспільне Тернопіль

Жодне ОСББ Тернопільщини поки що не встановило собі сонячну електростанцію, говорить комерційний директор "Тернопільобленерго" Сергій Оляніцький.

"Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку може бути активним споживачем. Так вони можуть забезпечувати себе електроенергією на загальнобудинкові потреби, а надлишок оформити договір з своїм постачальником. Він буде викуповувати цю електроенергію, по тому ж тарифу, який відпускає".

Сергій Оляніцький, комерційний директор «Тернопільобленерго». Фото: Сергій Оляніцький

За словами Сергія Оляніцького, загалом в області понад 4 тисячі користувачів встановили сонячні батареї на свої будинки. Він каже, таку енергію облікують за допомогою інтелектуальних лічильників.

Новости Украины