Чим славиться українська кухня? Борщ, сало? Та ми маємо значно різноманітніше меню, що варто вивчити хоча б тому, що це смачно. Якщо на думку про другі страви української кухні приходять лише вареники, тоді ця інформація для тебе.
Назад в минуле
Другі страви української кухні — ситні та надзвичайно смачні. Все завдяки щедрим родючим землям, ландшафтному та природному різноманіттю, культурним особливостям. Українська кухня — це про народ. Його основою тривалий час були саме селяни, тому маємо безліч простих та поживних рецептів.
Козаки залишили по собі куліш з пшона, сала та м’яса, що можна приготувати будь-де — скласти кострище, взяти казан та заполонити все навколо неперевершеним ароматом. Київська Русь започаткувала традиції хлібопекарської справи та дала нам рецепти житніх і пшеничних буханців, що збереглися до сьогодні. Християнство сформувало кулінарний календар, якому ми завдячуємо щедрим столом до Різдва чи Великодня. Та зовсім необов’язково чекати особливого приводу — приготуй щось особливе для коханих вже сьогодні.
Рецепт української кухні на кожен день
Почнемо з того, що прийдеться до смаку всім без винятку — дорослим і дітям та підходить для сніданку, обіду або вечері. Приготуй пісні мереживні млинці та дай родині пофантазувати про начинки та намазки — солодке солоне, джем, повидло, згущене молоко. Тобі знадобиться простий набір продуктів:
- борошно пшеничне — 500 г;
- «Львівські дріжджі» пресовані — 20 г;
- тепла вода — 850 мл;
- олія соняшникова рафінована — 2 ст. л.;
- сіль — 1 ч. л.;
- цукор — 2 ст. л.
Змішай сухі складники в глибокій мисці, доливай до них воду та поступово перемішуй, доки маса не стане однорідною, а потім додай олію та залиш в теплому місці на годину. Смажити їх потрібно на розігрітій петельні — 15 секунд під кришкою, а потім до золотистого відтінку з кожного боку без неї.
Картопля та її варіації
Для тих, хто полюбляє картоплю українська кухня — справжнє джерело натхнення. Її можна смажити, тушити, варити, терти та ще безліч інших варіантів. Спробуй приготувати:
- Деруни — млинці з тертої картоплі, яєць і борошна. До класичного рецепта можна додати м’ясо, гриби, зелень, сир. Їх треба смажити на олії до золотистої хрумкої скоринки та подавати зі сметаною.
- Печеню — запечені шматки свинини з картоплею, овочами та спеціями. Її можна готувати на плиті, в мультиварці, в духовці. Всі змішані разом інгредієнти треба нарізати, змішати та відправити на приготування. Виходить надзвичайно ніжна страва, що розкриває неперевершене поєднання смаків та ароматів.
- Зрази — картопляні котлети з начинкою. Як «тісто» використовується картопляне пюре, а як начинку — гриби, м’ясо, капусту або сир. Тож можна створити варіацію страви до різних прийомів їжі, до пісного або святкового столу.
- Товчанку — страву, якій сотні років. Готують її з вареної картоплі та квасолі з додаванням маку. Всі вказані продукти потрібно змішати та перетерти до однорідності, додати вершкового масла, солі та спецій до смаку. А подавати її можна самостійно, як гарнір або використати для начинки вареників. Крім того, можна експериментувати з сортами квасолі, щоб змінити смак, додати кольору.