Отримує запити від військових: на Вінниччині школяр виготовляє на фронт інвертори для старлінків та рацій

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Дмитро робить інвертор. Суспільне Вінниця

Суспільному одинадцятикласник розповів, що до цього на фронт виготовляв зарядні станції, павербанки та дрони.

"Такий інвертор в собівартості — 100 гривень, а він також може задовольнити потреби військових на ті потужності, які їм потрібні — це старлінк та рації. А станції вони тоді використовують для потужніших завдань, наприклад, опорні пункти. Мені вчителька з інформатики принесла один старий безперебійник. Прийшов, розібрав його, погуглив, подивився різних експертів в інтернеті та зрозумів, як зробити гарний інвертор з безперебійника", — розповів Дмитро.

Дмитро показує деталі до інвертора. Суспільне Вінниця

За його словами, інвертори військові використовують для живлення старлінків та рацій на позиціях. Вони перетворюють енергію від автомобільного акумулятора у 220 Вт. Тому на фронті є необхідними.

"Маємо автомобільний акумулятор і маємо клеми. Вмикаємо мінус, плюс, затискаємо живлення, і він починає гудіти. Маємо дві розетки або одну — це залежить від потужності. Цей може тримати 300 Вт, але бажано 200. Ми підключаємо наше навантаження. Це є 200 Вт, тобто 2100 Вт лампочки розжарювання. 10-15 хв ми вмикаємо, щоб побачити, що інвертор не має ніяких збоїв, і тестуємо його".

Інвертор, який робить одиннадцятикласник. Суспільне Вінниця

Дмитро збирає інвертор за годину.

"Щоб зробити такий інвертор із безперебійника, потрібна розетка 220. Вони є різних розмірів, але я використовую такі, бо тут є вологозахист. Два "крокодили" — це 50 гривень, кулер від компа — це 100 гривень, паяльник, прямі руки і декілька провідків на 220, — розповів Дмитро.

— Маємо розібраний безперебійник від комп’ютера. В ньому є плата та трансформатор. Також в нього є акумулятор. Вони майже всі неробочі, тому ми цих безперебійників маємо багацько. Маємо корпус, робимо в них три отвори. Це на розетку 220 Вт, захист кулера і ще буде отвір на "крокодили".

Дмитро показує плату. Суспільне Вінниця

Деякі деталі для інвертора виготовляє на 3D-принтері.

"На ноутбуці я розробив 3D-модель під друк захисту кулера для того, щоб зробити в безперебійнику-інверторі активне охолодження. Бо спочатку плата та трансформатор розраховувалися на короткотривалий термін служби, і через це йому треба це охолодження. Я туди ставлю звичайні кулери від комп’ютера, і вони охолоджуються. А для того, щоб військові випадково туди нічого не поклали, не зламали його і він постійно працював, то йому потрібний захист".

3D-принтер, на якому школяр друкує деталі. Суспільне Вінниця

Запити від військових приходять юнакові на Instagram-сторінку. За його словами, він активно веде соцмережі.

"Ще я є у різних волонтерських та військових чатах. Так про мене дізнаються, потім діє "сарафанне радіо", і так я вже всім допомагаю. Я викладаю сторіз про збір. Люди мені кидають гроші, дехто навіть тисячі кидає, і школа моя активно долучається. Є підтримка з боку мешканців і знайомих. Відкриті "банки". Є меценати, бо двома руками й плоскогубцями мало що можна зробити", — сказав Дмитро.

Дмитро показує, як на ноутбуці розробив 3D-модель. Суспільне Вінниця

На фронт школяр передав три інвертори, ще три є в наявності. Військовим їх передає безкоштовно.

Новости Украины