Падіння Іл-76: в Координаційному штабі підтвердили, що 65 полонених зі списку, оприлюдненого у РФ, мали йти на обмін

Ілюстративне фото: Getty Images

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, що наразі відсутня достовірна та вичерпна інформація з приводу того, хто саме міг насправді перебувати на борту російського військово-транспортного літака Іл-76, який розбився у РФ 24 січня.

Про це повідомили на сторінці Координаційного штабу із питань поводження з військовополоненими у Facebook.

"Ми збираємо та ретельно аналізуємо всі наявні дані з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що у літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що цей Іл-76 міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін досі викликає багато запитань", — зазначив генерал-лейтенант.

Відповідну заяву голова ГУР зробив під час зустрічі з рідним та близькими українських військовополонених, що відбулася 26 січня.

Своєю чергою перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко вказав що останні дії Росії свідчать про те, що окупанти намагаються приховати справжні причини авіатрощі від світової громадськості.

"Москва відразу оголосила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування катастрофи Іл-76. Проте, Україна буде залучати всі інструменти, аби з'ясувати істинні причини того, що сталося, так і те, хто або що насправді перевозилося в тому літаку", — підкреслив представник Служби безпеки.

Андрущенко пояснив, що для збору всієї інформації потрібно більше часу.

Окрім цього, секретар Координаційного штабу Дмитро Усов на зустрічі наголосив, що російська сторона із великою затримкою надала відповідь, пославшись на один зі списків, раніше опублікованих на пропагандистських ресурсах, підконтрольних Кремлю.

"Коордштаб зі свого боку підтверджує, що 65 українських оборонців з цього списку дійсно планувалося повернути в Україну в межах запланованого обміну 24 січня", — повідомили у пресслужбі.

Опитані родичі українських військових зі згаданого списку, ознайомившись з відеоматеріалами, продемонстрованими пропагандистами РФ нібито з місця події, наразі не знайшли особливих ознак на оприлюднених фрагментах тіл, які б вказували на їхніх рідних.

У Координаційному штабі додали, що родини військовополонених будуть проінформовані про долю їхніх рідних, щойно уповноважені органи володітимуть чіткою та достовірною інформацією.

Джерело

Новости Украины