Патова ситуація: чому не відбулася сесія Чернігівської міськради

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Юлія Дарницька. Суспільне Чернігів

На сесію не прийшли представники фракцій "Слуга народу", "Європейська Солідарність", "Наш край" та позафракційні депутати – колишні члени нині забороненої "ОПЗЖ".

Також в. о. міського голови Олександр Ломако повідомив про відсутність на сесії двох депутатів, які мали б бути.

"Артем Тарасенко — в ТЦК, його перед сесією забрали. Павло Вовк — на допиті", зазначив Олександр Ломако.

Депутат міськради від фракції "Рідний дім" Артем Тарасенко розповів:

"О 9:20 до мене підійшли два працівники ТЦК та представник поліції, попросили документи, у мене відстрочка була до 14.11.2024. Запропонували проїхати в ТЦК оновити дані. Руки не ламали, запропонували самому під’їхати або з ними під’їхати. Чи випадково це, чи ні — я не можу сказати".

Артем Тарасенко. Фейсбук Артем Тарасенко

Оскільки кворуму не було, сесію не відкривали.

Які питання мали розглянути на сесії

Питання передачі допомоги ЗСУ до військових частин

На цьому засіданні мали розглянути, зокрема, підтримку Плану перемоги та передачу обладнання для військових частин.

"Питання №1 – це надання згоди на передачу обладнання, придбаного коштами громади на тендерах, для 14 військових частин на суму майже 40 мільйонів гривень. Це за наші кошти куплено, що не може бути передано", — сказав Олександр Ломако.

Олександр Ломако. Суспільне Чернігів

Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму Телеграм-каналі написав, що військові можуть отримати куплене для них обладнання після рішення міського голови про його передачу і надалі ним користуватися.

"Порядок передачі майна до військових частин регламентується законом. У разі неможливості прийняття відповідного рішення місцевою радою рішення про передачу приймається міським головою. Право державної власності на майно виникає з дати підписання акта приймання-передачі відповідного майна. Після підписання акта між міським головою та командиром військової частини майно переходить у власність держави та може використовуватися військовими частинами без обмежень. Секретар міської ради вчергове збрехав громаді, що військова частина отримує право тільки на зберігання майна", — зазначив Дмитро Брижинський.

Дмитро Брижинський. Суспільне Чернігів

Щодо цього Олександр Ломако пояснив:

"Окремі військові частини, їх більшість, 11 з 14, відмовляються отримувати це обладнання розпорядженням, у зв'язку з тим, що далі їм потрібно його списувати, за нього відповідати. Сьогодні на затвердження виносяться три розпорядження про передачу приблизно на 12 мільйонів гривень трьом частинам, які погодилися це забрати без сесії. Але вони не будуть затверджені без депутатів в залі".Земельні питання, які стосуються, зокрема, чернігівців, чиє житло знищене

Також на розгляд внесли низку земельних питань.

"Дуже багато виноситься питань, які стосуються людей, у яких знищене майно внаслідок російської агресії у лютому-березні 22-го року. Вони готові отримати компенсацію від держави, але їм треба в «Дії» зареєструвати земельну ділянку. А вона не приватизована. І зараз ці питання виносяться на сесії", — зазначив Олександр Ломако.

Серед таких людей – родина Мельниченків.

Сергій Мельниченко. Суспільне Чернігів

Сергій Мельниченко каже:

"У нас будинок 100% згорів. Земельну ділянку не давали приватизувати у свій час. Тепер у нас уже є кадастровий номер, тільки нам затвердити залишилося, а сесії немає. Без цього ми не можемо отримати компенсацію за зруйноване майно. От ми живемо на зйомній квартирі, а свого ми нічого не можемо ні відбудувати, ні купити".

Розглянути мали і земельне питання компанії "Коллар". Її представник Віктор Павлов говорить:

"Звісно, що компанія незадоволена таким станом справ, тому що це впливає на нашу діяльність. У нас є проєкт з будівництва нової виробничої лінії. І ми, можна сказати, з жовтня 23-го року чекаємо на вирішення цього земельного питання для будівництва нового заводу, нової виробничої лінії. Для нас кожен місяць дуже важливий, бо ми втрачаємо час. Робочі місця, податки, прибутки".

Віктор Павлов. Суспільне Чернігів

Що кажуть депутати, які не прийшли на сесію

Суспільне намагалося отримати коментарі від депутатів міськради, що не прийшли на сесію. Ось ті, з ким вдалося зв’язатися.

Депутат міськради від фракції "Слуга народу" Максим Черненок.

"Формат проведення сесії, організації, не відповідає вимогам регламенту. Тому всі рішення, що там ухвалюються — суди можуть ставити під сумніви. Тому ми не брали в цьому участь. У секретаря міської ради в процесі підготовки питань взагалі відсутня будь-яка взаємодія з фракціями ЧМР. Тобто, він одноосібно намагається вирішувати, які питання треба приймати там, які треба не приймати", — розповів Максим Черненок.

Максим Черненок. Суспільне Чернігів

Депутат міськради від фракції "ЄС" Віктор Бережний.

"Без коментарів", — сказав Віктор Бережний.

Депутатка міськради від фракції "Наш край" Марія Родикова.

"Наша партійна позиція була не бути присутніми на сесії, бо сесія, на нашу думку, є незаконною", — зазначила Марія Родикова.

Позиція Ломака щодо "незаконності сесії"

"Згідно з Законом «Про місцеве самоврядування», сесія працює у пленарному режимі. В жодному законі, коли при скликанні однієї сесії з одним порядком денним скликається інша сесія з іншим порядком денним, не заборонено проводити хоч дві, хоч скільки одночасно сесій", — сказав Олександр Ломако.

Що каже політичний оглядач

Політичний оглядач Андрій Подвербний говорить: відсутність сесій гальмує ухвалення рішень щодо життєдіяльності міста. Однак, не зупиняє повністю, бо низку питань вирішує виконавчий комітет, бюджетні питання – начальник міської військової адміністрації, ще деякі питання може закривати Ломако своїми розпорядженнями.

Андрій Подвербний. Суспільне Чернігів

"Ситуація є дійсно патовою, тому що ні у представників колишньої більшості "Рідного дому", у них зараз немає голосів для того, щоб зібрати кворум і провести засідання. Вони залежні в цьому від депутатів інших фракцій. Ні у депутатів опозиційних фракцій. Основне таке питання: вони виступають за заміну секретаря міської ради. Плюс окремі депутати хочуть повернення до регламенту роботи міської ради, яке було ухвалено компромісно минулого року, потім було скасовано влітку. І таким чином вони вимагають повернення до регламенту, як умова того, що вони будуть приходити на сесію. Але ж у них теж не вистачає голосів для того, щоб, наприклад, скликати позачергову сесію і переобрати секретаря", — пояснює Андрій Подвербний.

Коли наступна сесія

Олександр Ломако сказав, що знову буде скликати сесію у грудні.

"І я звертаюся до політичних сил, які я назвав – це «Слуга народу», «ЄС», «Наш край» – відкликати цих недолугих обранців".

Політичний оглядач Андрій Подвербний каже: чи зберуться депутати на сесію у грудні – питання без відповіді. Якщо цього не відбудеться, може постати питання про розпуск депутатів.

Нагадаємо, ще вже вкотре сталося так, що запланована сесія міської ради не відбулася. Так було і 16 серпня. Тоді у залі були мінімально необхідні 22 депутати. На початку засідання колишнього представника фракції ОПЗЖ Віталія Гольця вивели з сесійної зали двоє чоловіків, які представилися працівниками ТЦК. Це і стало причиною відсутності кворуму.

Читати ще

Читати ще

Рада схвалила Держбюджет-2025: як голосували депутати з Чернігівщини

Новости Украины