Пенсіонер розповів, як побороти самотність і досягти щастя

Він зазначив, що його стратегія може працювати в будь-якому віці і, головне, не коштує ні копійки.

Чоловік відзнач, що головне залишатися соціально активним / фото Benoît X. G. via flickr.com

Чоловік на ім’я Джо Ламі, якому нещодавно виповнилося 75 років, поділився своїм досвідом, як подолати самотність і стати щасливим. Він зазначив, що його стратегію можуть використовувати люди будь-якого віку.

Він навів приклад, що в аптеці перекинувся парою легких фраз з аптекаркою. Чоловік міркує, що хоча ця взаємодія могла бути незначною для фармацевта, але вона мала значення для нього самого і змінила хід його дня, пише Business Insider.

«Мені можна було нічого не говорити, але я це зробив», — прокоментував Ламі і додав, що це зробило його щасливим. «У нас з нею був цей маленький момент, цей крихітний момент», — сказав чоловік.

Відео дня

А видання зазначило, що саме ці крихітні моменти вказують на важливість того, що в дослідженні Джонса Хопкінса 2015 року назвали «слабкими зв’язками». А психологічне дослідження 10-річної давності виявило, що «слабкі зв’язки» роблять людей щасливішими і посилюють почуття приналежності.

Читайте також:

Важливіше за дієту та спорт: лікарі назвали головну запоруку довголіття

15 емоційно виснажливих звичок, яких уникають успішні люди

Названо 6 унікальних рис людей, які були єдиною дитиною в сім’ї

Ламі сказав, що він почав цінувати коротке спілкування з людьми, особливо враховуючи епідемію самотності, яка особливо сильно вражає людей похилого віку. 

Зростання самотності серед людей похилого віку спонукало Ламі переоцінити пріоритети в житті і він виявив, що гроші та багатство посідають останнє місце у списку, а соціальні взаємодії — вгорі. Близько року тому він заснував групу в центрі для людей похилого віку в Сіетлі, де мешканці можуть збиратися разом в одній кімнаті і розмовляти пару годин. Це змінило його погляд на життя, і він став набагато щасливішим.

«У нас є маленькі моменти, які важливіші для нашої радості, ніж заробляти 20 доларів. Не те щоб гроші не мали значення, але вони тебе просто не насичують», — висловив думку чоловік.

У зв’язку з цим він зазначив, що після виходу на пенсію виявив, що багато його щоденних соціальних зв’язків скоротилися. «Коли у тебе більше немає роботи, це відсікає величезний потік людей», — констатував чоловік.

«Головне, що відбувається, коли ви старієте, — це те, що ваші друзі йдуть, ваш чоловік/дружина помирає або ваші сусіди, яким ви довіряли, їдуть», — сказав Ламі.

Але зараз, зазначив Ламі, у нього немає проблем із спілкуванням, оскільки він є координатором зустрічей, що проводяться раз на два тижні в центрі для людей похилого віку. «Коли у нас була перша зустріч, я запитав їх: «Скільки з вас мають людей, з якими можна поговорити?» Тільки половина людей підняла руку», — згадав чоловік.

«І я сказав: «Ви хочете сказати, що у вас чотирьох у житті немає людини, з якою ви могли б поговорити про що-небудь?» І вони сказали: «Так, саме тому ми тут». І це розбило моє серце», — зізнався Ламі.

Зараз Ламі співпрацює з AARP, колишньою Американською асоціацією пенсіонерів, над набором координаторів для організації таких груп по всій країні та надання людям похилого віку безкоштовної можливості боротися з самотністю.

Ламі сказав, що якщо ви самотні з усіма проблемами, що випливають з цього, то тоді можете забути про американську мрію стати багатим і щасливим, оскільки це просто не матиме значення. 

«Все зводиться до простої емпатії та усвідомлення того, що людям це дійсно потрібно. І коли ви простягаєте руку допомоги і берете на себе ініціативу, щоб допомогти комусь, ви стаєте рятувальником», — констатував він.

Епідемія самотності

Самотність може суттєво вплинути на психічний та фізичний стан людей. Згодом самотність може завдати шкоди режиму сну, імунній системі, здоров’ю серця і пам’яті людини, якщо не звертати увагу на проблему.

А восени минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність глобальною загрозою для здоров’я людства. Її згубний вплив на людину рівноцінний викурюванню 15 сигарет в день.

Джерело

Новости Украины