За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Тернопіль
В ніч проти неділі, 30 береня, Україна перейшла на літній час шляхом переведення годинникової стрілки вперед. Кореспонденти Суспільного запитали в тернополян, чи підтримують вони зміну часу.
Наталія, тернополянка
"Я думаю, що, в принципі, можна переводити. Немає нічого поганого в тому, аби робити так, як було раніше, тобто переводити годинники на літній і зимовий час".
Марта, тернополянка
"День стає довший. І поки ти на роботу виберешся, вже спека надворі, білий день. Людям зранку на роботу, а таке враження, ніби полудень. Тому переводити годинники на літній час варто. Це трішки проблематично тому, що сон збивається, але це тільки перший місяць важкувато".
Наталя (ліворучі) і Марта (праворуч). Суспільне Тернопіль
Ігор Боднар, тернополянин
"Наскільки я пам'ятаю, це запровадили за Радянського Союзу. На мою думку, це економісти сиділи, рахували. Якщо в Тернополі, Львові чи Івано-Франківську ця година нічого не давала, то, наприклад, на Камчатці, у Владивостоку чи Мурманську дозволяла економити електроенергію. Не знаю, як це обґрунтувати для України. Медики кажуть, що це шкідливо".
Василь Пазюк, тернополянин
"Це щорічна традиція, але вона викликає суперечки. Є, як плюси, так і мінуси. Організму треба часу на те, щоб пристосуватися. Взагалі до питання переведення часу ставлюся двояко. Коли це дозволяє зайву годину поспати, це добре, а коли треба швидше вставати, це викликає деякий стрес".
Василь Пазюк. Суспільне Тернопіль
Іван Долінський, тернополянин
"Науковці вважаюь, що на те, аби перелаштувати сон людини на одну годину потрібно майже тиждень. Це як ніби прилетіти в іншу країну з іншим часовим поясом. Це стрес. І от в такий стрес за один вечір занурюється вся країна. Краще вибрати якийсь один оптимальний час, щоб люди мали стабільний годинник".