За інформацією: Суспільне Чернівці.
Василь Торак з протезом руки. Суспільне Чернівці
Василь Торак з протезом руки. Суспільне Чернівці
"Біопротез дає більше можливостей"
Протез для Василя розробили не з першого разу — його переробляли пʼять разів, через те, що змінювалась куксачастина кінцівки, що залишається після ампутації руки, каже реабілітологиня Марина Павлюк. Через три місяці для чоловіка створять біопротез.
"Він зможе виконувати набагато більше функцій, адже там буде рухатись кисть і пальці. Людина може взяти чашку, відкривати двері, щось прокрутити, краще затримати. Біонічний протез буде майже як друга рука. В механічному не вистачає рухів, але для тренування він підходить", — каже Павлюк.
Реабілітогиня Марина Равлюк. Суспільне Чернівці
Реабілітогиня Марина Равлюк з пацієнтом. Суспільне Чернівці
Василь — перший військовий у лікарні, якому встановлять біонічний протез. Раніше цього не робили, бо не було військових з ампутацією рук.
Василь Торак з протезом руки. Суспільне Чернівці
Василь Торак з протезом руки. Суспільне Чернівці
Василь Торак з протезом руки. Суспільне Чернівці
Як військовий отримав поранення
З 2023 року Василь служив стрільцем-санітором у 33 бригаді. Коли вони з побратимами займали позиції у селі Роботине Запорізької області, їх обстріляли. Коли руку поранило, бійці допомогли йому накласти турнікет.
"Руку відірвало не повністю, лиш розсікло. Хлопці мені допомогли відкрити турнікет і я його встановив на руці так, щоб кров не йшла. Потім запитав яка година і записав. Якраз тоді приїхав "евак" і вивіз мене з того бою. Зі мною до лікарні їхали ще четверо хлопців, які отримали осколокові поранення", — каже Торак.
Василь Торак. Суспільне Чернівці
У лікарні в місті Оріхове Запорізької області військовому ампутували частину руки.
"Був пекельний біль, спати неможливо було. Відчував безпорадність. Я звик все життя працювати, а тут — руки нема. Така розгубленість у мене була, а потім потихеньку з кожним днем себе опановував", — каже Торак.
Василь Торак. Суспільне Чернівці
Військовий не демобілізований і рахується у бойовому підрозділі. Після лікування Торак має пройти військово-лікарську комісію і тоді командування вирішить, де чоловік продовжить службу.
Читати ще
Читати ще «Просив зробити з трансформером, бо діти люблять»: у Чернівцях виготовляють дизайнерські протези для військових
Читати ще «Хотів відчути, що таке справжня війна». Історія бразильця, який служить штурмовиком в ЗСУ й реабілітується на Буковині
Читати ще «Після фронту відчув себе непотрібним»: ветеран з Буковини про самореалізацію у цивільному житті
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]