Переобладнали амбулаторію: як на Черкащині допомагають переселенцям

Суспільне Черкаси

20 переселенців нині живуть в колишній амбулаторії села Лип’янка на Шполянщині. Безоплатне житло облаштували торік у жовтні, розповів голова громади Сергій Іщенко.

Жити в шелтері можна до двох місяців, за цей час людям допоможуть знайти постійну домівку та роботу.

Для переселенців колишні палати місцевого стаціонару — справжній порятунок, прокоментував Сергій Толстов. З дружиною вони приїхали з Покровська:

"Коли ми приїхали, у нас нічого не було. З собою ми взяли лише наші документи, а з речами нам допомогли, надали їх, оскільки із собою не було нічого".

Родина Толстових. Суспільне Черкаси

Наразі родина чекає на первістка, і саме він став причиною їхньої евакуації, зазначив чоловік:

"Ми вирішили виїхати, оскільки жінка моя вагітна, а в нас стріляли, щось гупало, тож нас вирішили відправити на евакуацію".

Олена та Руслан із Краматорська. Виїхати вони планували давно, та дістатися на рятівний потяг не дозволяли обстріли.

"Нашу евакуацію скасовували. Ми ховались у підвалах, бомбосховищах, гуманітарну допомогу давали один раз в місяць", — прокоментувала Олена Лисицька.

Тепер мають теплу кімнату, нові речі та душевний спокій, зауважила Олена. Нині шукають роботу та постійне житло на Черкащині:

"Я працювати хочу, бо без роботи важко. Треба якось дітей годувати, забезпечувати їхні потреби. Житло треба, щоб своє було".

Зі слів начальника господарського відділу Володимира Приходька, переселенців безоплатно харчують. Їжу їм готують в місцевій школі.

Суспільне Черкаси

Приміщення амбулаторії десять років стояло пусткою, розповів Володимир Приходько. До ладу його привели торік у жовтні: зробили косметичний ремонт, замінили сантехніку, систему опалення та облаштували усім необхідним.

Над комфортом будівлі місяць трудились всім селом, зазначив чоловік. Нині тут 17 кімнат, що вміщують пів сотні людей.

Перших відвідувачів заселили два тижні тому. Як пояснив Сергій Іщенко, вони приїхали на евакуаційному потязі із Донеччини. Спочатку їх було 40 людей, нині половину розселили.

"Ми постійно підшукуємо можливі місця, можливі будинки, де можна було б поселити переселенців. Це за бажанням, ми нікого не силуємо, а пропонуємо переїхати та жити так, як живе все населення нашої громади", — прокоментував Сергій Іщенко.

Суспільне Черкаси

З початку повномасштабного вторгнення громада прихистила 360 людей, із них — половина залишилася на постійне проживання, значив голова громади. Наразі у запасі ще мають щонайменше 25 вільних будинків, тож готові прийняти усіх охочих.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины