За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ігор Петренко. Суспільне Чернігів
Щоб розпочати виготовлення, спершу робили по декілька варіантів тестових накладок. Ігор Петренко показує перші з них:
"Ми самі в цьому розбиралися. Вже потім робимо робочий варіант з заповненням, з відповідними отворами, з відповідним дизайном, тобто це вже, як хоче людина", — пояснює інженер.
Керівник проєкту Тімур Ганєєв каже: почали друкувати накладки після того, як до них стали надходити запити від громадських організацій.
"Тестові зразки в нас з'явилися, мабуть, після Нового року. Зараз вже користуються два ветерани, але, ви розумієте, що користуються два, але до цього моменту було виготовлено десь понад десять зразків", — говорить Тімур Ганєєв.
Тімур Ганєєв. Суспільне Чернігів
Один з перших ветеранів, якому робили накладку на протез, — Юрій Вєткін. Чоловік розповідає: дізнався від знайомих волонтерів, що в одному із навчальних закладів міста є 3D-друк.
"Подивилися багато в Інтернеті: "А Вам отака потрібна або така, давайте таку?" І почали роботу. Тут дуже багато було роботи, дуже багато примірок було. Тому що це перший раз робилося, тобто усі шишки, які набивалися, вони набивалися саме тут", — говорить Юрій Вєткін.
Він каже: накладкою користується з початку літа.
Ветеран показує накладку на протезі. Суспільне Чернігів"Вона виглядає доволі естетично. Хлопці, які приїжджають до нас на змагання, хлопці з інвалідністю, з протезами, вони дуже цікавляться. Тому що технології виготовлення різні бувають, і немає однієї технології. І це індивідуальна під кожну людину".
Філамент (це такий пластик для 3D-принтера) виготовляють самостійно, перероблюючи пластикові пляшки, розповідає Ігор Петренко.
Ігор Петренко перероблює пластикові пляшки. Суспільне Чернігів"Ми беремо пляшку, дробимо її, пропускаємо через нагрівальний блок, який розплавляє, і воно видавлюється в проток", — пояснює інженер.
Окрім накладок, волонтери друкують лангети — фіксатори для рук та ніг. Ігор Петренко показує процес та розповідає:
"Зараз безпосередньо друкується лангета на руку. Це запит від нашого госпіталю. І є лангети, які надаються за гуманітарною допомогою. Вони дуже швидко закінчуються і вони одноразові. Ми на місці, ми можемо це зробити швидко, ми можемо це зробити дешевше".
Читати ще
Читати ще Виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією: як працює центр протезування у Чернігові