За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Відкриття «Світлиці Федоровича». Суспільне Тернопіль
У селі Вікно на Тернопільщині за грантові гроші відкрили Центр спільнототворення "Світлиця Федоровича". Під час відкриття для місцевих жителів і гостей села організували екскурсію, майстеркласи з ткацтва і виготовлення листівок.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного.
Пристуніх запросили відвідати музей Федоровича, до створення якого долучився співорганізатор проєкту, тернопільський історик Сергій Ткачов. Він провів екскурсію для учасників заходу і розповів про родину Федоровичів, маєток яких знаходився в селі Вікно Гримайлівської громади:
"Іван Федорович перший купив ці землі: Білинівка, Товсте, Гримайлова трошки. Потім перепродав, Вікно і навколишні села. Далі він почав скуповувати землі біля Тернополя. Шляхтинці, Чернихівці це так само землі родини Федоровичів. Це були найбагатші українці".
Екскурсія. Суспільне Тернопіль
Майстриня Наталія Колеснікова провела майстер-клас із ткацького мистецтва, яке у Вікні заопчаткував Володислав Федорович. Пробував ткати Станіслав Врублевський, який приїхав на відкриття центру з Тернополя.
"В мене немає таких вмінь ткати. Моя мама трішки вміє це робити і мені було б цікаво дізнатися щось нове, отримати навички і, можливо, зробити щось власноруч в майбутньому", — розповів хлопець.
Станіслав Врублевський. Суспільне Тернопіль
На відкритій локації поруч із Центром «Світлиця Федоровича», дівчата створювали листівки з гербарію. Серед них десятирічна Іринка Паращук.
"Я створила листівку "Ваза з квітами". З тюльпанчиком, півонією, і синьо-жовтим сердечком великим. Тому що ми українці і це моя улюблена країна", — сказала дівчина.
Ірина Паращук. Суспільне Тернопіль
Центр спільнототворення "Світлиця Федоровича" створили на базі сільського клубу. Його реконструювали і обладнали за грантові гроші. Це 1 мільйон 400 тисяч гривень, розповіла адміністраторка проєкту, голова ГО "Інститут міської культури" Марічка Юрчак.
"Пройшов рік після того, як ми подали заявку на конкурс "CommunityReBuilding" і ця громада стала однією з одинадцяти в Україні, яка виграла грант і за пів року ремонтних робіт перетворила старий сільський клуб на новий гарний простір для різних поколінь", — сказала Марічка Юрчак.
"Вважаю, що в селах варто робити такі центри спільнототворення, щоб люди могли зустрічатися, обговорювати різні теми. Щоби життя продовжувалося, щоби під час війни не зациклювалися люди на найгіршому", — розповіла староста Вікнянського округу Галина Томчишин.