Учасники Маршу рівності — КиївПрайд 2021, в Києві, 19 вересня 2021 року, фото: УНІАН
Петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. Тепер її має розглянути Володимир Зеленський.
У цій петиції на підтримку законопроекту №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТ-військових.
Ініціатором петиції, яку подали 28 березня 2023 року, виступив Петро Жируха.
“Спільнота ЛГБТ+ військових регулярно висвітлює історії членів своєї спільноти та проблеми, з якими вони стикаються. Розголосу набули історія пари військових — Івана та Миколи, які заручені, проте не можуть вступити у шлюб через вимоги Конституції. Микола втратив руку, захищаючи українську державу. Але держава все ще не визнає сім'ю Миколи і не знайшла можливості захистити її”, — йдеться у документі.
Дехто з ЛГБТ+ військових не дожив до моменту, коли зможе оформити свої стосунки, додається у петиції. Автор документа також зазначає, що одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно. Або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися його, її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.
“Україна має легалізувати цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар. Захистити тих, хто захищає її”, — зазначається у петиції.
Фото: з сайту Електронні петиції Офіційного інтернет-представництва президента України
Що відомо про законопроєкт "Про інститут реєстрованих партнерств"
13 березня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.
"Ухвалення цього проекту як закону розв’яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо", – уточнюється в петиції.
Автор та підписанти закликали президента України Володимира Зеленського всіляко сприяти ухваленню законопроєкту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" та негайно підписати його після ухвалення.