Петиція ВАР проти продажу великих масивів землі набрала 25000 голосів

Петиція ВАР проти продажу великих масивів землі набрала 25000 голосів

Фото: Getty Images Ринок землі запрацював з 1 липня 2021 року

Президента Володимира Зеленського закликали ініціювати законодавчі зміни та відмінити збільшення у 100 разів лімітів на продаж землі.

Петиція на сайті президента України під назвою «Захистити українське село – відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10000 гектарів», яку ініціювала громадська спілка Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), набрала необхідну кількість голосів. Про це стало відомо у п’ятницю, 24 листопада.

Петиція була зареєстрована на сайті глави держави 3 листопада очільником ВАР Андрієм Дикуном. Він закликав президента Володимира Зеленського ініціювати законодавчі зміни та відмінити збільшення у 100 разів лімітів на продаж землі. За 20 днів петиція набрала більше 25 тисяч голосів. Тепер президент буде зобов’язаний відреагувати на неї.

«Я дуже сподіваюсь на оперативну та змістовну відповідь Володимира Зеленського на нашу петицію, бо всіх аграріїв дуже турбує питання: «Хто під час війни в Україні має кошти, щоб купувати по 10 тисяч га землі?». Хто ці люди, які не знають, що першочергово сьогодні гроші потрібно спрямовувати на допомогу ЗСУ, аби допомогти їм відвоювати нашу окуповану землю і перемогти ворога?», – зазначив у коментарі Андрій Дикун.

Автор петиції вважає, що середній і малий бізнес, який є основою агросектору і українського села, не зможе стати учасниками ринку землі.

«Збільшення ліміту с/г земель, що дозволено купувати в одні руки, за нинішніх умов, призведе до скупівлі землі за безцінь олігархами та корупціонерами. Середні та малі аграрії не мають коштів на купівлю землі та не мають можливості залучати кредити, і, відповідно, будуть відрізані від можливості придбати землю, на якій вони працюють. Тому, сьогодні вкрай важливо зберегти аграріїв, які останнє віддають на підтримку ЗСУ, а не тих, хто заробляє на корупції та війні», – йдеться у тексті петиції.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні запрацював ринок землі. До 1 січня 2024 року право продавати і купувати землю є тільки у фізичних осіб (громадян України) з обмеженням у 100 гектарів. А потім сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів.

Також повідомлялося, що за два роки в Україні було укладено договори щодо 275 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення – купівля-продаж або дарування.

Джерело

Новости Украины