За інформацією: Суспільне Вінниця.
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Перед початком "Багі-фесту" учасники проїхалися містом на шістьох багі та на 17-ти мотобайках, аби привернути увагу якомога більше містян. Локацією для фестивалю обрали стадіон Залізничного училища. Там за донат кожен охочий мав змогу проїхатися на багі та мототранспорті.
"Ми прийшли на фестиваль, щоб зустрітись з друзями і відчути святкову атмосферу, також покатались на багі. Вони важливі, щоб краще пересуватись на дорогах, де не проїде інший автомобіль. Це допомагає швидко переправити військових на будь-яку точку", — говорить Анастасія – відвідувачка фестивалю.
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Також відвідувачі фесту змогли приміряти військове спорядження та спробувати себе у ролі оператора розвідувального дрона.
"Ми тут на фесті показуємо, як працюють оператори БПЛА, ФТ-донів. Розказуємо, чим займаємось, як рятуємо людей, як воду скидаємо, харчування. Просять подивитись хлопці, щоб ми подивились, чи не йде ворог на нас. Дітям показали, як ми літаємо. Дали спробувати, пролетіти по верху… Нам дуже важливо мати багато дронів і операторів БПЛА. У нас воює артилерія і дрони", — зазначив військовий Іван.
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Також на фесті відвідувачів пригощали баношем. Польову кухню зорганізувала в/ч "Червона калина".
"Ми сьогодні приготували в нашій польовій кухні банош. Він у нас на сметані, зі шкварками, мʼясом, зверху посипаємо бринзою і петрушкою. Банош дуже смачний, бо він вариться в польовій кухні. Немає нічого смачнішого за те, що там зварилось. Шостий рік служу по контракту і шостий рік їжджу у "відрядження", — сказав Олександра Кожушко — старший солдат, кухар.
Під час заходу в Козятині також відбувся благодійний концерт за участі військового оркестру та місцевих аматорських колективів. Про враження від фестивалю Суспільне запитало його відвідувачів.
Леся Бузинська: "Ми прийшли на це свято скуштувати кашу польову, допомогти воїнам. Дякуємо їм, що можемо відвідувати такі заходи. Ми донатимо, збираємо на багі. Бажаємо швидше зібрати ці кошти".
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Директор будинку культури с. Сигнал Людмила Заремлюк: "Ми беремо активну участь, щоб допомогти нашим захисникам, наблизити швидше перемогу. Наварили вареників, пирогів, голубці крутили, котлети смажили, качок пекли, ковбаску домашню робили".
Частували відвідувачів фесту смаколиками за донати і представники місцевих громад.
Староста Сокілецького округу Ольга Козак: "В наш округ входить три села. Дівчата всі старались, все готували, щоб свіженьке було. Все для нашої перемоги. Буде гарна допомога нашим хлопцям. Всі гроші, які ми вилучили, підуть на підтримку ЗСУ, на багі для наших хлопців".
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Учасник фестивалю Василь Лавренюк: "Разом зі старостинським округом прийшли задонатити гроші для наших захисників. І так само потрапить частина для мого сина, який сьогодні перебуває на нулі, в Часовому Яру. Бажаю всім захисникам повернутись додому живими та з перемогою. Син з 28 лютого 2022 року 868 днів — учасник бойових дій. Вийшов з оточення, з-під Соледару, був двічі важко поранений. Я бажаю їм здоров'я і повернутись додому живими".
Староста с. Махаринці Наталя Василюк: "Ми стараємось для хлопців ЗСУ. Ця краплинка, ці невеличкі кошти, але все докупки і буде допомога. Ми готували вареники з вишнями, картоплею, капустою, деруни, пиріжки з капустою, горохом, вишнею, яблуком. В нас є цінники по 5-10 гривень. Всі гроші ми скидаємо в скриньку, всі підуть на ЗСУ".
«Багі-фест» у Козятині на Вінниччині. Суспільне Вінниця
З початку повномасштабного вторгнення РФ це вже п'ятий "Багі-фест", який зорганізовують волонтери. У травні такий пройшов у Погребищі. За словами очільниці благодійної організації "Берегиня країни" Олена Гуменчук-Мед, тоді вдалося зібрати 483 тисячі гривень.