Під час робочої зустрічі щодо гуманітарного розмінування постраждалої території піротехніки ДСНС презентували роботу з очищення забруднених ділянок

Упродовж 10 років повернути до експлуатації 80% потенційно забруднених територій України.

Про це під час робочої зустрічі на Житомирщині з виробниками обладнання для безпілотних літальних апаратів повідомила Перша віце-премʼєр-міністерка — Міністерка  економіки України Юлія Свириденко. Участь у нараді також взяли начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та керівництво ДСНС в області. До участі долучився відомий меценат та благодійник із США Говард Баффет, фонд якого опікується й проблемою гуманітарного розмінування.

Під час брифінгу Юлія Свириденко презентувала пілотний проєкт з розмінування на Житомирщині, який є новацією в цьому напрямку робіт. Зокрема, мова йшла про залучення до розмінування приватних операторів протимінної діяльності, що сприятиме пришвидшенню процесу очищення тисяч кілометрів земель.

«Коли ми говоримо про Україну, то не можна говорити лише про кількість, треба говорити який вплив це розмінування буде мати на весь світ. Ми приїхали навчитися та передати свій досвід в такій важливій справі, як розмінування»,  — у своєму виступі розповів Говард Баффет.

Відео дня

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Під час практичної частини працівники компаній, благодійних організацій та фундацій, які спеціалізуються в сфері аеророзвідки, поділилися новими напрацюваннями щодо всебічно використання безпілотних апаратів у розмінуванні та очищенні забруднених територій. 

Окрему увагу акцентували на практичній складовій, під час якої сапери ДСНС продемонстрували процес організації та проведення розмінування потенційно небезпечної ділянки соєвого поля.  

«Аеророзвідка – це важлива складова у роботі рятувальників, яка дає ситуаційну обізнаність і дозволяє швидко приймати рішення, а головне – рятує життя. Ми також в процесі нетехнічного обстеження практичним способом забруднених територій використовуємо безпілотні літальні апарати, які в певні пори року і в певний час доби можуть бути ефективними. Вони дозволяють виявити  вибухонебезпечний предмет як на поверхні землі, так і той, що частково знаходяться в ґрунті», — прокоментував застосування технічних інновацій в роботі рятувальників заступник начальника Головного управління ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський.

За результатами проведеної роботи з нетехнічного обстеження, уточненими даними від лісокористувачів, аграріїв та органів місцевого самоврядування на даний час забрудненою може бути близько 30 тис. га території області.

ГУ ДСНС України у Житомирській області

Джерело

Новости Украины