За інформацією: Суспільне Вінниця.
Боєць «Червоної Калини» на псевдо «Шаман». Скріншот з відео бригади «Червона Калина»"Перший бойовий вихід — це було цікаво. Не знав, що, де і як. Перший раз страшно було, як виходив. Не знав нічого, де свої, де чужі".
На бойових вильотах пілоту доводиться зважати на погоду та російські засоби радіоелектронної боротьби.
"Для дронщика найважчі погодні умови — це туман. В дощ, сніг, то трохи видно, а туман — це взагалі. На нічній камері все чисто біле, майже нічого не бачиш. Треба летіти на низькій висоті, щоб хоч щось побачити, щоб прив'язатись до якоїсь дороги чи якоїсь посадки", — розказав "Шаман".
Нацгвардієць розповів, що оператор БПЛА повинен не лише добре керувати дроном, а й бути кмітливим та винахідливим. Одна із частин роботи "Шамана" — знищення російської піхоти та бліндажів.
"Бували завдання: "Хлопці, потрібно підпалити". А як підпалити, в нас нічого нема. Сидиш, думаєш: є масло з генератора, "перероб", бензин в мене є, і гранати в мене є. Далі думаєш, як його зліпити, щоб підпалити бліндаж. Правда, не з першого разу виходило, але з другого-третього разу всеодно старались підпалювати".
Пожежа в російському бліндажі після роботи підрозділу «Шамана». Скріншот з відео бригади «Червона Калина»
В боях на Запорізькому напрямку сталась найскладніша ситуацію за весь час на фронті, розказав "Шаман" — війська РФ влучили у вхід до укриття, де були бійці "Червоної Калини".
"Найважча ситуація, коли я думав, що вже все — це на Роботиному. По нас почали крити "Градами", і одна ракета прилетіла нам в самісіньких вхід і все засипало. В нас "пішло" дві пари кабелів, дві антени, два дрони, які були в повітрі. Розкопали свій вхід — дерев біля нас вже майже не було".
Оператори БПЛА не лише шукають військових РФ, але й допомагають українській піхоті. Важливим завданням "дронщиків" на фронті нацгвардієць назвав виявлення російських наступів, аби попередити захисників на передньому краю оборони.