Нещодавні повідомлення деяких ЗМІ про те, що атаку на газопроводі «Північний потік» здійснила «проукраїнська група», президент вважає вигідними Росії чи певним бізнес-групам, які страждають через санкції.
ЗМІ заявили про причетність українців до диверсії на «Північному потоку» / Офіс президента
Президент України Володимир Зеленський прокоментував підрив газопроводів «Північного потоку», заявивши, що «українці точно цього не робили»,
«Що стосується Північного потоку, то ми не маємо до цього жодного відношення», — сказав Зеленський під час брифінгу із прем’єр-міністеркою Фінляндії Санною Марін у Києві.
На думку президента, такі матеріали у ЗМІ грають «на руку Росії» та з’являються, щоб уповільнити надання допомоги Україні.
Відео дня
«Ми чітко розуміємо…, де це з’являлося, на яких медіамайданчиках, яких держав… і звідки ця інформація могла йти. Я вважаю, що це дуже небезпечно, що деякі незалежні медіа… роблять такі кроки. Це неправильно, це грає тільки на руку Росії або ще є якісь бізнес-групи, які зацікавлені у тому, щоб не вводилися потужні санкції, тому що страждає бізнес, і ці групи можуть бути не тільки на території Росії, на жаль. Але потрібно нам з вами усвідомлювати, з чим ми боремося. Ми боремося з ворогом, а ворог один — Росія. А ще ми боремося із тими людьми, які окрім грошей нічого для себе не бачать…», — зазначив Зеленський.
Зокрема, глава держави нагадав, що є треті держави, які дають РФ обходити санкції, хоча з іншого боку надають Україні певну допомогу та заявляють про підтримку українського суверенітету.
«А з іншого боку (такі країни — УНІАН) роблять обходи санкцій, де заробляють десятки мільярдів доларів, і у порівнянні з довійськовим періодом мають збільшений товарообіг з РФ. Це стосується багатьох держав, навіть тих, які входять до ЄС чи є членами НАТО. Я б звертав на це увагу і аналізував би, для кого це потрібно, для кого така дезінформація потрібна. Українці точно цього не робили. І це найголовніше», — підкреслив він.
Країни ЄС зменшать енергоспоживання
Окупанти змінюють проектний стан ядерних установок на Запорізькій АЕС
ДТЕК побудував нову потужну вітроелектростанцію на Миколаївщині
Підрив «Північного потоку» — що відомо
Наприкінці вересня 2022 року в нитках російського газопроводу «Північний потік-1» і «Північний потік-2» різко впав тиск. Повідомлялося про витік до 500 мільйонів кубометрів технічного газу. Обидва газопроводи йдуть із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.
На момент вибуху вони не функціонували: прокачування газу «Північним потоком-1» було зупинене Росією із надуманих причин для газового шантажу Європи, а «Північний потік-2» так і не ввели в експлуатацію.
Влада Швеції, Данії та Німеччини почала розслідувати інциденти на газопроводах. У Службі держбезпеки Швеції провели огляд газопроводів і підтвердили, що витік стався в результаті вибухів. На заході в підриві газопроводу запідозрили саму Росію.
7 березня 2023 року видання «The New York Times» повідомило, посилаючись на перевірених офіційних осіб у США, що нові розвідувальні дані свідчать про те, що атаку на газопроводі «Північний потік» здійснила «проукраїнська група», але не знайдено жодних доказів причетності уряду України до операції.