Підтоплені або зачинені: чому частиною укриттів у Чернівцях не можуть скористатись під час тривоги і що з цим робитимуть

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Стан укриття на вулиці Володимира Івасюка, 9. Telegram-канал ХОРОШІ ЧЕРНІВЦІ CHERNIVTSI БУКОВИНА ХЧ

"Ми живемо на Роші, на Заставнянській, у нас там взагалі немає укриттів, аж на Горіхівській, але це дуже далеко від нас, напевно, пів години йти, якщо пішки. У нас є свій підвал, і ми з дітьми пішли у підвал", – розповіла чернівчанка Ольга Гикава.

У міськраді отримували скарги на те, що під час повітряної тривоги сховища були зачинені або що вони у поганому стані, каже міський голова Роман Клічук.

"Це кримінальна відповідальність. Якщо десь хтось бачить, що бомбосховище закрите, обовʼязково звертайтесь в поліцію на тих людей, хто відповідальний за це укриття", – розповідає Клічук.

Водночас за відсутності повітряної тривоги сховища зачиняють, аби уникнути вандалізму та розкрадань, повідомили на сторінці у Facebook комунального підприємства “Містосервіс”.

"Якщо укриття закрите і ви не знаєте в кого ключ, – зателефонуйте за номером гарячої лінії і вам підкажуть. Лінія працює цілодобово – 15-80; 050-222-15-80", – написали у "Містосервісі".

У міськраді спільно з ДСНС перевіряли укриття. Відтак виявили, що частина сховищ потребує косметичного ремонту через те, що тривалий час їх не відчиняли. Такий стан цих укриттів планують виправити.

"У нас знаходяться на балансі 72 укриття – це захисні споруди та протирадіаційні укриття. Готових до використання з 72 – 62 укриття – решта підтоплені грунтовими водами, але роботи в цьому напрямку ми проводимо, тобто вони готові до укриття, тільки не відповідають тим стандартам, яким мали б відповідати", – каже начальниця управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Марина Паламарюк.

Загалом у Чернівцях є 137 укриттів. Вони перебувають на балансі ОВА, міськради, комунальних підприємств або є приватними, сказав Клічук. При школах, лікарнях чи садочках також працюють укриття. Зокрема таке сховище є і у фаховому коледжі мистецтв, однак чернівчанка Галина Івоняк, яка захотіла перевірити стан укриття, бо живе поруч, зайти не змогла.

"Укриттям у закладі можуть скористатись лише студенти, бо вхід до нього пролягає коридорами коледжу", – розповів у коментарі Суспільному директор коледжу Василь Бобик.

На сайті міськради є мапа укриттів, де можна перебувати під час повітряної тривоги. Тих укриттів, які призначені лише для студентів, школярів тощо у цьому переліку немає.

Новости Украины