Підтримка після поранення: у громаді на Черкащині реабілітують людей, які отримали травми під час війни

Суспільне Черкаси

В одній із громад Черкащини запрацював центр реабілітації для військових та цивільних, які отримали травми під час війни. У ньому відновлюватимуть тих, хто пройшов медичний курс лікування.

На ремонт та обладнання витратили два мільйони 600 тисяч гривень: це гроші із міського бюджету та доброчинників, розповіла Суспільному директорка центру соцдопомоги Людмила Неліна.

Облаштували реабілітаційний центр у приміщенні колишнього дитсадка. Послуги для жителів громади будуть безоплатними. Пацієнтів почнуть приймати із 1 листопада.

Про один із апаратів розповіла медсестра Оксана Насадюк:

"Пацієнта підв'язують на стропах на спеціальних підкладках, кушетку опускають і людина знаходиться у стані невагомості, все розправляється, зажими зникають і людина відпочиває".

Суспільне Черкаси

Крім того, є обладнання, яке допомагає організму "згадати", як потрібно ходити, шведська стінка, бігова доріжка зі страховкою тощо.

Наявне у центрі обладнання може дати людині шанс повернутися до життя, яким вона жила до поранення, додала медикиня. Однак для цього, пояснила вона: людина повинна мати бажання:

"Якщо пацієнт не хоче, результат буде відсотків на десять. Якщо ж він ставить собі за мету далі вести нормальне життя, то цей показник може перевищити навіть сто відсотків. М'яз — це єдина тканина, яку можна тренувати у будь-якому віці, навіть у дев'яносто".

Суспільне Черкаси

Голова правління доброчинної організації "Вплив" Віта Миколаюк розповіла, що їхній фонд виділив мільйон гривень на закупівлю обладнання для реабілітаційного центру.

"У кінці 2022 року ми зрозуміли, що окрім гуманітарної допомоги потрібно системно надавати допомогу людям, які отримали травми під час війни — як військовим, так і цивільним. І що це має бути не тільки медична допомога, а й медико-соціальна. Її суть у тому, щоб людина після основного лікування могла підтримувати якість життя, щоб не було погіршення захворювання чи інвалідизації", — пояснила вона.

Суспільне Черкаси

За словами директорки центру соцдопомоги Людмили Неліною, центр відкрили насамперед для того, аби мешканці громади, які мають медичні показання до реабілітації, могли отримувати послуги з місцем проживання.

Суспільне Черкаси

За словами начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, у закладі вже є перші пацієнти:

"Там, зокрема, зможуть відновитися та зміцнитися наші захисники, які повернулися з передової. До реабілітації в центрі підходять комплексно. Адже послуговуються мультидисциплінарністю, тобто дбають про фізичне зміцнення, психологічну підтримку та соціалізацію військових".

Суспільне Черкаси

За словами посадовця, послуги з реабілітації у цьому закладі надають ще з 2020 року. Тоді вони більше були зорієнтовані на дітей і дорослих, які втратили працездатність. Однак через війну попит на такі послуги значно зріс.

Джерело

Новости Украины