Підтримка ЗСУ, ремонт Рівненської та реконструкція парків — інтерв’ю з мером Чернівців Клічуком про рік, що минає

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Коментарі автора NE:Urban про ремонт вулиці Рівненської. Джерело: NE:Urban

Джерело: NE:Urban

Про суди з УПЦ

– На якому етапі суди за користування земельними ділянками Українською православною церквою?

– Є декілька судів щодо земельних ділянок та двох церков, які перебувають у власності міста. Це церкви на вулицях Зеленій та Головній, 100.

"Ми подали в суд на московську церкву щодо примусового виселення, а вони подали в суд, щоб визнати це рішення незаконним. Тому ці справи у судах, а дати судових засідань ще не призначені".

– Можуть бути компроміси щодо користування УПЦ цими ділянками?

– Це виключно йдеться про суд. Має бути рішення парламенту щодо заборони церкви, яке пришвидшило б звільнення храмів від "московської церкви". Також це рішення громади, яка ходить у ці церкви, та священика. Якщо священник ухвалить рішення про перехід – це буде найправильніший крок, який унеможливив би суди та конфлікти.

Про програму підтримки військових Каспрука

– На чому завершився розгляд проєкту Олексія Каспрука про 20 тисяч гривень разової допомоги військовим?

– Це популістичне рішення. Вона почалося ніяк, так і завершилося. В сесійній залі всі розуміють, що це просто дешевий піар одного з політиків.

– Навіть у порядок денний його не вносили?

– Ні.

– Не вважаєте, що це недемократично?

– Це не я приймаю рішення, а депутатський корпус.

Про реконструкцію парків

– У парку імені Шевченка проводять вистави та радіотеатри, водночас частина Жовтневого не освітлюється. Яких результатів ви очікували від об'єднання цих парків?

– У нас багато занедбаних парків. Можемо згадати ще парки Шиллера та імені Федьковича, який за університетом. У нас ніколи не вкладали гроші у парки та сквери. Розумію, що за рік-два ми не можемо одночасно привести їх усіх до ладу. У нас в пріоритеті центр міста.

"Ми проводили опитування і, звісно, це центр міста, де багато людей гуляють та займаються спортом. Стараємося залучати інвесторів та меценатів для скверів. За три роки вже відновили три сквери".

Наступний план — це парк Шевченка, а далі уже залежить від того, скільки місто матиме грошей. У нас є переможці проєктів реконструкцію парку Шевченка та Жовтневого, але на це потрібні великі гроші. Щодо парку Шевченка можливо поділимо проєкт на три етапи, один з яких, сподіваюся, втілимо у наступному році.

У парк Жовтневий треба вкласти вдвічі або втричі більше грошей, ніж у парк Шевченка. Розуміючи, що ми це не зробимо, то ми й не починаємо. Так є дуже гарний ескізний проєкт, але на все потрібні гроші.

– Чи перевіряли діяльність підприємців, які працюють у парках?

– Ми це контролюємо і бачимо все. Ми знайшли заниження цифр за користування землею у парку й переуклали з кожним підприємцем договори. Залишився лише один підприємець, і я впевнений, що до кінця року від підпише договір.

– Ми порівняли вашу декларацію за 2022 рік та 2019 рік, коли ви ще не були міським головою, і помітили, що кількість готівки зменшилась. Чому?

– По-перше, це було моєю обіцянкою. Ще, коли я став міським головою, сказав, що усю зарплату віддаю на благодійність. Я старався відправляти готівку на підтримку армії або людей, які потребують грошей.

Новости Украины