Пил та тирса на подвір’ї і вдома: конфліктне сусідство на Черкащині

Суспільне Черкаси

Постійний шум, пил та тирса на подвір’ї та вдома — так сусідство із пилорамою описала черкащанка Юлія Юхименко. Жінка розповіла: переїхала з родиною із Черкас до Степанок, бо хотіли жити на природі у тиші.

Так і було, доки деревообробне підприємство, яке працювало по сусідству, не почало розширюватися до меж її домоволодіння.

Хотіли спокою і тиші, тому придбали крайню хату на околиці села, розповіла пані Юлія. Проте з пів року тому, що таке тиша – забули, зазначила вона:

"Підприємець приходив до нас, обіцяв, що з одного боку не буде робити ніякого виробництва. В кінцевому результаті маємо, що маємо".

Суспільне Черкаси

Така ситуація шість днів на тиждень. І вдень, і вночі, прокоментувала Юлія:

"Згідно із законом він має працювати з восьмої ранку і до десятої вечора. І це за умови, якщо в нього є шумоізоляція. Шумоізоляції в нього нема, аспірації в нього теж немає".

Коли вітер дме у сторону будинку Юлії, то все довкола у пилюці і тирсі, пояснила жінка. Літом її старша донька, десятирічна Вероніка, ходить гуляти до подружок або їздить до бабусі у Черкаси. Важче під час навчального року, прокоментувала донька Юлії Вероніка Шапошник:

"Взагалі я на онлайнових уроках сиділа і це все в мене за вікном їздило, шуміло. Мені трішки заважало це навчатись".

Жаліються на діяльність підприємства й інші жителі вулиці. Пані Людмила живе тут від народження – 69 років. Вона пригадала, що у 90-х вздовж дороги проклали газову трубу:

"Тепер оці машини-ваговики їздять по газовій трасі. траса була вищою, тепер вона просіла. Ми дуже переживаємо, що лопне траса наша і ми залишимося без опалення. Ми залишимося без газу".

Суспільне Черкаси

Аби повернути тишу у своє життя, Юлія Юхименко почала писати і дзвонити до різних інстанцій. Однією з останніх була скарга до екологічної інспекції. Там із нею ознайомилися і перенаправили до сільради, розповів сільський голова Степанок Ігор Черкаленко:

"В екоінспекції запропонували, щоб ми усі ці зауваження розглянули, вжили заходів, повідомили і заявницю, і екологічну інспекцію".

До сільради, зазначив Ігор Чекаленко, пані Юлія зверталася також не один раз. На її вимогу було створено комісію і провели перевірку.

Суспільне Черкаси

Результати перевірки із вимогою усунути порушення, як пояснив власник пилорами Анатолій Горбенко, отримав. Спілкуватися на камеру чоловік відмовився, проте розказав, що подібні перевірки на підприємстві відбуваються постійно:

"Нас перевіряють зараз постійно, усі кому не лінь. У нас всі документи є, наявні всі дозволи. Все маємо. Ми винаймали фірми, які перевіряли рівень звуку, то вони сказали, що ми навіть в нічний час можемо працювати. Тобто в норми всі потрапили. По ситуації з пилом також. Але якщо є якісь претензії до нас, ми готові все зробити, без проблем".

Суспільне Черкаси

Сільський голова зауважив, що керівництво пилорами пропонувало Юлії викупити її хату. Але тоді сторони не зійшлися у ціні. Ігор Чекаленко сподівається, що компромісу вони таки досягнуть, бо таке підприємство у селі – це робочі місця та наповнення бюджету:

"Це право Юлії Юхименко. Вона має право не продавати земельну ділянку. У такому випадку підприємству доведеться, хоч йому і так доводиться наводити порядок, принаймні, стосовно шуму і пилу. Якщо перевірка покаже, що є порушення, то ми будемо реагувати та вживати заходів, які зможуть якось врегулювати даний конфлікт".

Повне відео

Джерело

Новости Украины