Після полону пішов у добровольці: чернігівець Сергій Ковальчук одним із перших записався до «Гвардії наступу»

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Після полону пішов у добровольці. Сергію Ковальчуку 36 років, він колишній поліцейський. На початку російського вторгнення потрапив до полону росіян, врятувався і вирішив, що тепер має долучитися до звільнення України від ворожої армії.

У перші дні повномасштабного вторгнення чоловік вивіз своїх рідних до одного із сіл біля Чернігова. Повернутися до міста не встиг, бо дорога була під контролем росіян. Через декілька днів за чоловіком прийшли до сільської хати, бо, за інформацією окупантів, той у 2015 році воював на Донеччині у складі добровольчого батальйону “Луганськ-1”.

Чернігівець Сергій Ковальчук. ФОТО: Суспільне Чернігів"На 13 день вони заїхали, зв’язали руки, натягнули мішок на голову і поїхали у невідомому напрямку. Возили по-різним селам. На першому допиті, вони хотіли, щоб я все розповів, де і що знаходиться у Чернігові", — розповів доброволець "Гвардії наступу" Сергій Ковальчук.

За його словами, коли росіяни відступали з Чернігівської області — його відпустили.

"Не намагайся навіть втекти, бо у тебе тут рідні залишились. Я розумію, що можуть щось зробити з рідними й нікуди не тікав", — сказав Сергій.

Після цього повернувся у Чернігів і одразу пішов до військкомату. Там сказали чекати, далі були спроби потрапити до добровольчих батальйонів. До батальйону "Лють" Сергій записався один із перших.

«Гвардія наступу». ФОТО: Національна поліція України

"Я пройшов випробування, я пройшов військово-лікарську комісію. Зараз я чекаю наказ і буду відправлятись на тренування, щоб далі вибивати ворога з нашої землі ".

За час набору до бригади “Лють” подали заяви 200 охочих, говорить начальник кадрового відділу ГУНП в області Ігор Папченко. Відбір пройшла половина кандидатів.

"Загалом зараз у нас близько 70-80 кандидатів, які успішно подали анкети й зараз проходять військово-лікарську комісію. Після цього будуть визначатись їх рівень фізичної підготовки, тестування на визначення загальних здібностей і знання законодавства", — сказав Ігор Папченко.

Начальник кадрового відділу ГУНП в області Ігор Папченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Гвардія наступу" складається із 8 бригад: 6 — нацгвардійці, 1 — прикордонники та поліція. "Лють" — це два штурмові полки, батальйон особливого призначення, артилеристи та рота спеціальних операцій.

"Заробітна плата від 25 тисяч гривень. Це у наймолодшого поліцейського, який тільки розпочинає службу, потім є доплата — 30 тисяч на період дії воєнного стану. Доплата до 70 тисяч збільшується, додаткова винагорода. Це для тих поліцейських, які будуть виконувати безпосередньо завдання в умовах бойових дій", — сказав Папченко.

Служба у "Гвардії наступу" не передбачає мобілізацію, це батальйон для вмотивованих добровольців, сказав Ігор Папченко.

Детальніше у сюжеті:

Новости Украины